КРИЗОВА ПІДТРИМКА ВЧИТЕЛІВ У ПРОВЕДЕННІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
Березень 2020 року став шоком для всіх освітян – мало хто розуміли, коли закінчиться карантин і як організувати тривале онлайн-навчання. Проте не всі вчителі й директори шкіл розгубилися. Вони швидко організували дистанційну роботу і вже в перший тиждень проводили онлайн-уроки, готували навчальні матеріали, пояснення і завдання для перевірки учнів. І все – із системним підходом, чітким усвідомленням, що і як робити, та швидкою роботою над помилками.
Тож сайт НУШ із перших днів карантину шукав такі приклади і розповідав про них. Головним завданням було – не просто показати позитивний досвід педагогів, а дати їхнім колегам інструменти й поради, як їм працювати онлайн.
Ця швидка допомога перетворилася на окремий напрям роботи сайту. У її межах створено серію статей і онлайн-трансляцій. Останні стали особливо помічними, адже вчителі мали змогу поставити запитання спікерам в режимі реального часу. Публікації та трансляції про дистанційну освіти стали одними з найбільш популярних за всю роботу сайту.
ПОСІБНИК “ОРГАНІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ”
за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”
Цей посібник – перший український методичний порадник для організації дистанційного навчання. Він став логічним продовженням висвітлення теми дистанційного навчання в нашому медіа nus.org.ua.
Для створення посібника ГО “Смарт освіта” взяла за основу найкращі закордонні й українські приклади, систематизувала та упорядкувала цю інформацію. На той час не було інших комплексних і заснованих на практиці методичних посібників про дистанційне навчання ані від державних органів влади, ані від інших інституцій та організацій. Посібник отримав гриф МОН.
УРОКИ ПРО КОРОНАВІРУС ДЛЯ 6–10 КЛАСІВ
спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ)
Інтерактивні й пізнавальні уроки про Covid-19 для учнів базової та старшої шкіл організація створила з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та біологинею Інною Дьоміною.
Із запровадженням карантину в усіх людей було чимало запитань, що таке коронавірус, як він передається і як можна себе убезпечити. Украй важливо було забезпечити учнів достовірною інформацією, аби захистити їх і водночас навчати медіаграмотності. Окрім того, діти могли передавати ці знання своїм родинам і так посилювати захищеність суспільства загалом.
Уроки про Covid-19 розроблені окремо для 6–8-х і 9–10-х класів. Тобто для учнів такого віку, які вже можуть сприймати наукову інформацію. Проте навіть для старших учнів інформацію подано інтерактивно, аби зробити навчання цікавішим та ефективнішим. Для вчителя ж є докладні пояснення, як проводити уроки й говорити просто про складне.