Швидка психологічна допомога для всіх учасників освітнього процесу
Про проєкт. Це ініціатива, спрямована на підтримку освітян, які зіткнулися зі стресом, тривогою, вигоранням та іншими психологічними проблемами. У межах проєкту створено дві навчальні програми, сайт з добіркою навчально-методичних ресурсів, інструментів, статей з психологічної підготовки для освітян. Проведено 12 тренінгів за двома програмами навчання педагогів психологічній самодопомозі та учням. 744 вчителі отримали сертифікати.
Одним з ключових завдань стала популяризація методик зміцнення психологічної пружності. Основним інструментарієм є проведення тренінгів психологічної самодопомоги для учителів, які допомагають впоратися зі стресом, покращити комунікацію з учнями та батьками, зберегти емоційну стійкість, а отже підвищити продуктивність роботи. Готуємо до запуску платформу-каталог з добіркою науково-доказових методів, навчально-методичних матеріалів, ресурсів, інструментів з психологічної підготовки для освітян та формуванню навичок психологічної стійкості у всіх учасників освітнього процесу.
Мета. Створення психологічного порталу для педагогів. Зміцнення психологічної пружності вчительства. Надання безкоштовних доступних консультацій та підтримки освітянам у розв’язанні психологічних проблем, які виникли через війну та інші фактори.
Партнер:
- Міжнародний фонд “Відродження”.
Термін: листопад 2022 – квітень 2023.
Розвиток психологічної стійкості вчительства та учнівства, переселених через війну
Програма підвищення кваліфікації освітян.
Про проєкт. Проєкт реалізовується за двома програмами: проведення тренінгів з психологічної самодопомоги для учительок із використанням методу EMDR щодо роботи з травмованими дітьми та супервізії групової роботи з дітьми та батьками за протоколом “Діти та війна”. 947 вчителів отримали сертифікати в різних програмах навчання з психологічної самодопомоги та допомоги дітям.
Мета. Допомогти освітянам справитися зі стресом та пропрацювати свої психологічні травми, надати ефективні методи для цього. Вдосконалити навички психологічної самодопомоги. Підвищити обізнаність і надати практичні поради для роботи з травмованими дітьми. Підготувати навчально-методичні матеріали, що допоможуть вчителям зберегти емоційне здоров’я та ефективно працювати з чутливими темами та постраждалими дітьми.
Партнери:
- “Трамплін до рівності”;
- Фонд ООН (UNFPA);
- ГО EdCamp;
- Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Термін: травень-вересень 2022 року.
Відгуки учасників та учасниць проєктів із психологічної підтримки освітян:
Медіа про проєкт
- “Нова Українська Школа”
https://nus.org.ua/tags/491/ - “Нова Українська Школа”
https://nus.org.ua/articles/yak-govoryty-z-ditmy-pro-vijnu-ta-ulagodzhuvaty-yihnij-emotsijnyj-stan-porady-vid-psyhoterapevtky-nataliyi-podolyak/ - “Нова Українська Школа”
https://nus.org.ua/news/vchytelok-zaproshuyut-na-navchalnu-programu-z-psyhologichnoyi-samodopomogy-ta-roboty-z-dytyachoyu-travmoyu/ - “Інклюзивно-ресурсний центр №1 Голосіївського району міста Києва”
https://golosiiv.irc.org.ua/news/15-08-28-27-02-2023/ - “Нова Українська Школа”
https://nus.org.ua/articles/dity-perezhyvayut-stresovi-podiyi-legko-yakshho-otrymuyut-pravylnu-pidtrymku-porady-dlya-batkiv-i-vchyteliv/ - “Нова Українська Школа”
https://nus.org.ua/articles/yak-uchytelstvu-vporatysya-z-travmatychnymy-rozladamy-rozpovidayut-psyhologyni/