Ми раді розповісти вам, що сьогодні стартує друга частина “Національного проєкту: пишемо есе”
Це масштабний проєкт, який має на меті змінити підходи до навчання письма в українських школах. Ми взялися навчити українських учнів писати есе. А цей навик – не просто вміння чітко викладати свої думки на письмі, але й здатність до саморефлексії, розвиток критичного та аналітичного мислення, уміння вести аргументовані дискусії та вибудовувати діалог з іншими людьми, здатність розуміти власні принципи та ідеї інших людей.
Нагадаємо, що учасники проєкту вже встигли пройти перший етап підготовки на національному рівні, що складався з 4-х модулів від чудових тренерів, а саме: Ольги Брюховецької, Марії Титаренко, Ігора Хворостяного, Тані Стус.
Перші два модулі цього етапу були присячені опануванню практичних навичок письма в жанрі есею, під час третього говорили про те, як викладати письмо учням у школі, процес письма та принципи ефективного оцінювання. Під час 4-го модулю учасники більше зрозуміли про особливості написання текстів підлітками та як заохотити їх висловлювати свої думки письмово.
Зараз навчання будуть проводити міжнародні експерти National Writing Project (США). Вони вже 47 років займаються дослідженням методик та інструментів письма. Володіють найновішими і перевіреними підходами у цій сфері, і ми з командою менторів щасливі, що вдалося залучити саме їх. National Writing Project об’єднує університети та школи зі всієї Америки та займається дослідженням методів найбільш ефективного навчання академічного письма.
Також хочемо нагадати, що результатом “Національного проєкту: пишемо есе” стануть розроблені тренерами програми, що пропонуватимуть методики та інструменти навчання написання різних видів есе для вчителів, надаватимуть критерії оцінювання.
__________
“Національний проєкт: пишемо есе” створений та реалізується ГО “Смарт Освіта” за підтримки Grammarly – онлайн-платформи на основі штучного інтелекту, що підвищує якість письмового спілкування англійською мовою, пропонуючи рекомендації щодо правильності, чіткості, захопливості та тону повідомлення.