До наших тренінгів “Психосоціальна підтримка для освітян” долучилося 65 учасників. Із них 40 психологів та 25 вчителів отримують сертифікати.
60 годин (2 кредити ЄКТС), 7 днів навчання з обізнаності у темі психічного здоров’я, формування навичок психосоціальної підтримки дітей та підлітків, їх батьків/опікунів, зокрема під час війни. І ми вже отримуємо відгуки учасників, ділимося також із вами.
Наступний етап: відбір тренерів серед уже сертифікованих учасників цього навчального курсу.
У межах проєкту був модуль із Ольгою Савиченко про психічне здоров’я дітей та підлітків під час війни. Як можуть реагувати діти, які переживають травмуючі події? Я їм допомогти? Сприяти стійкості? Конкретні техніки підтримки, техніки вирішення проблем, основи першої психологічної допомоги, стратегії підтримки.
А ви знали, що є спеціальна формула стійкості до стресу?
Із Наталією Портницькою вивчали стресостійкість в освітньому просторі, а також особливості взаємодії вчителя з дітьми та підлітками зі складнощами психічного здоров’я:
- як зі школярами говорити про стрес та його вплив на психічне здоров’я;
- що можуть робити вчителі для розбудови стресостійкості дітей та підлітків в освітньому процесі;
- способи самодопомоги в стресових ситуаціях;
- ознаки складнощів психічного здоров’я у дітей та підлітків;
- підтримка дітей зі складнощами психічного здоров’я, тощо.
Із Іриною Тичиною учасники дізналися більше про особливості взаємодії вчителя з батьками / піклувальниками щодо проблем психічного здоров’я дітей / підлітків, зокрема про те, які поради може надати вчитель батькам/піклувальникам щодо підтримки психічного здоров’я підлітків у складних ситуаціях. Також про взаємодію вчителя з дітьми та підлітками у кризових станах та ситуаціях, зокрема:
- ознаки кризових станів у дітей та підлітків;
- реагування та підтримка дітей;
- психоедукація для дітей та підлітків;
- техніки підтримки дітей та підлітків у кризових ситуаціях, тощо.
Також учасники мали унікальну можливість відвідати практикум від психологині Світлани Ройз: “Практичне дитинознавство. Практикум стійкості для дітей”. Це стало практичної частиною тренінгів, де учасники мали змогу самозаглибитися та отримати ще цікаві техніки для роботи з дітьми, дізнатися про профілактику вигорання, підтримку стану власної ресурсності, дихальні вправи, але й трохи теорії про фізичні, емоційні, когнітивні та поведінкові реакції людини на стрес, етапи заспокоєння дитини (дорослого), стратегії та інструменти стабілізації емоційного фону та багато іншого.
Нагадуємо, що базовими принципами тренінгів від ГО “Смарт освіта” є:
• доказовість (використання настанов міжнародних керівництв DSM-5, SAMHSA);
• опора на власний досвід;
• психоедукація;
• поєднання теорії та практики;
• творчість;
• самоефективність;
• взаємопідтримка.
______
Проєкт здійснюємо за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні.