Російське ІПСО було поширеним явищем в українському медіапросторі та безпосередньо торкалося культури ще задовго до повномасштабного вторгнення рф до України. Але зараз питання мистецтва “поза політикою” та прослуховування російської музики стоїть особливо гостро. Серед дорослих слухачів споживання музичного продукту країни-агресорки падає, однак, деякі діти й підлітки продовжують прослуховувати виконавців рф.
Як говорити з дітьми про можливу небезпеку від прослуховування російської музики? Чому варто пояснювати причинно-наслідкові зв’язки та як вберегти свою дитину від споживання контенту країни-терористки? Журналісти НУШ підготували матеріал із відповідями експертів. Від прямого фінансування війни до розповсюдження ворожих наративів — які ще небезпеки має такий вибір?
Зібрали кілька порад:
🟩 різний підхід до старших та молодших школярів. Першим варто розповісти про ІПСО, ворожі наративи та пропаганду, яка криється в текстах та відеоряді, що супроводжує пісню. Другі потребують простого та чесного пояснення – кожне прослуховування спонсорує покупку нової ракети.
🟩 підштовхування до роздумів: що саме подобається в цій пісні, який стан вона викликає та чому;
🟩 пошук альтернативи: запропонуйте пошукати музику українських чи інших виконавців, яка викличе схожі емоції;
🟥 конструктивний діалог: в жодному разі не тисніть, не забороняйте, не нав’язуйте, адже будь-яка заборона призводить до супротиву.
Музична індустрія дуже різноманітна, тож вам точно вдасться знайти альтернативи для пісень виконавців ворожої країни. Тож чому б не відмовитися від контенту, створеного мовою загарбника, з елементами шовінізму, ксенофобії та пропаганди? Станьте для дитини провідником у нові музичні простори.
Читайте повний матеріал тут: https://nus.org.ua/articles/rosijski-pisni-v-plejlystah-ukrayinskyh-shkolyariv-chomu-ne-varto-sluhaty-muzyku-voroga-i-yak-tse-poyasnyty-dit yam/