Під час війни надважливо вміти боротися зі стресом. А тим паче освітянам. Вже понад рік авторський тренінг Наталії Подоляк допомагає вчителям та вчителькам справлятися з власними емоціями та потім застосовувати ефективні методи у роботі з дітьми.
Учасникам та учасницям пропонується два блоки:
- теоретичний, де Наталія Подоляк надає основні методики боротьби з негативними емоціями;
- практичний, де вони можуть застосувати почуту інформацію.
Тренінги дуже конкретні, учасникам та учасницям пропонується не просто уявити ситуацію у вакуумі, а пропрацювати власні стресові ситуації. Крім цього, освітяни поглиблюють знання про стрес і психотравму, вчаться класифікувати травматичні події, дізнаються, як робити перші кроки для покращення емоційного стану дитини.
Тренінг є частиною програми підвищення кваліфікації з розвитку психологічної компетентності вчительства «Швидка психологічна допомога онлайн для учасників освітнього процесу». За результатами підвищення кваліфікації за програмою надається персональний сертифікат.
Після тренінгів ми отримуємо багато відгуків від учасників та учасниць. Хочемо поділитися деякими з них.
Віра Добрянська:
«Я дуже вдячна Наталі Подоляк за наповнену, корисну та пізнавальну інформацію для мене. І теоретична, і практична частини були корисними для подальшої роботи. Також було цікаво слухати доповнення інших колег. Для мене новими були техніки для роботи з дітьми та інформацію щодо психологічної допомоги для дітей різного віку: на що саме звернути увагу, якими методами користуватися.
Про деякі техніки я дізналася вперше. Вправу “Карта своїх емоцій” я не використовувала в практиці з дітьми, але взяла собі для подальшої роботи. Цікавими були також вправи для релаксації “Безпечне місце”, “Карта емоцій”, вправи, які використовувати в сховищі, для перемикання уваги (знайдіть предмети синього кольору, 5 квадратних речей і т.д.). Це дуже корисні знання і новий ресурс для планування і проведення занять. Особливо їх можна використати в дистанційному навчанні».
Артем Дудка:
«Актуальною була інформація про необхідність говорити з дітьми про смерть та які матеріали допоможуть в цьому, особливо з дітьми з ООП. Також техніки створення умов для отримання ресурсу під час травматичних дій. Новою була вправа “Квадратне дихання”. З усіма іншими вже знайомий, особливо “Майндфулнес”, оскільки навчаюся на тренера з СЕЕН.
Цікаві арттерапевтичні техніки, особливо про травматичні події з одного боку, а з іншого те, як ми хотіли б це бачити з учнями та ученицями на уроках СЕЕН. Використовуватиму на уроках, з батьками та батьківських п’ятницях, з учителями та учительками під час заходів професійного зростання. Відкритість, можливість говорити без табу, взаємопідтримка — ось так проходили тренінги».
Тетяна Судомляк:
«Було багато корисного: і “Безпечне місце “, і “Мапа емоцій”, яка змінилася з додаванням штрихів. Але несподівано для себе я побачила, що теж маю синдром відкладеного життя, бо часто переношу події на невизначений термін. Тепер, коли я це бачу, буду ставитися до цього з увагою. Техніку “Мапа емоційного стану” робила вперше. Вправа з їжею сподобалась найбільше 😊 Буду застосовувати сама, на роботі, у сім’ї. Дякую Вам!»
Антоніна Конотопенко
На тренінгах було багато корисної інформації: як подолати стрес на перших порах, дуже цікаві практичні вправи. Дуже сподобалися техніки релаксації, карта своїх емоцій, а також вправа про смакування двох продуктів. Буду використовувати у роботі з дітьми, та й для себе дещо візьму.
Олена Вовк
Тренінг був надзвичайно змістовний, цікавий, є бажання переглянути ще раз, щоб не пропустити деталей. Дякую пані Наталії за атмосферу тренінгу, дуже комфортне спілкування і цінний матеріал, корисні теоретичні знання та практичні вправи.
Сподіваюсь використати для себе особисто і для своєї родини, а також спробую застосувати у роботі з учнями початкової школи, наприклад, вправи на дихання та тілесні під час фізкультхвилинок. Дізналася про різницю між стресом і психотравмою та їх проявами у людини (дитини). Про класифікацію травматичних подій та тілесні реакції тіла на травми. Про певні методики допомоги. Нарешті зрозуміла що таке методика Майндфулнес, у чому вона полягає та дуже сподобалась вправа з цієї методики. Артметод малювання мапи також був дуже цікавий. Про ці методи я раніше чула, але не розуміла у чому вони полягають, як з ними працювати. Тепер маю такі знання і дуже вдячна пані Наталії.
Лідія Харченок
Супер! Дуже змістовний, практичний, корисний тренінг. Тренерка супер!
Я дізналась, чим стрес відрізняється від психотравми. Раніше чула про арттерапію, але практично використала вперше. Дуже сподобалася вправа “Моє безпечне місце”, карта емоцій. Буду використовувати ці навички в роботі з дітьми, на виховних годинах.
Анна Оністрат
Я дізналася багато цікаво практичних методик. Цікавою була техніка з картою емоцій, техніка “Безпечне місце”, вправа з їжею. Всі вправи були доступні, дієві. Отримані знання буду використовувати у роботі з дітками, а також для себе. Велика подяка організаторам за такий цікавий, корисний, живий тренінг. Все було подано дійсно доступно.
Анастасія Буценко
Методики не є новими для мене, проте їх реалізація дійсно зацікавила та спрямувала до усвідомлення нагальності використання представлених технік під час розробки занять. На тренінгах я дізналась про особливості функціювання дитячої психіки у період воєнного стану, ознайомилась з цікавими техніками, які здатні заспокоїти, перенести у світ комфортних фантазій. Виокремила для себе принизливі висловлювання, які не потрібно говорити дітям, оскільки залякана й осоромлена дитина не є остаточним результатом навчання.
Окрема подяка за літературні рекомендації, які, попри деяку суперечливість змісту, надихнули на проведення літературних занять з дітьми для руйнування стереотипів щодо недоцільності обговорення таких тем. Найбільш вподобаною технікою є «перенесення» свідомості в зовсім інший простір, наповненість якого позначена власними бажаннями і відчуттям безпеки. Зацікавили методики арттерапії, зокрема «Намалюй свій біль», що допоможе дітям розповісти про свої переживання творчим шляхом, оскільки не кожна людина може висловити турботи свого внутрішнього світу на загал.
Планую використовувати отримані знання під час планування занять, розробок власних напрацювань і виховної роботи. Вважаю, що тренінг демонструє нам, педагогам, що говорити про війну та смерть з дітьми можна і потрібно, оскільки замовчування реалій сьогодення не є результативним продуктом сучасної освіти. Не потрібно критикувати дітей за непомірні веселощі чи ігри, які означені як ті, що «не на часі», та зопалу підвищувати голос з метою довести важливість дистанційно поважати кожного захисника своїми виваженими діями. Війна може прийти в кожну домівку і вчитель не може знати, коли учень зіштовхнеться з наслідками згубних реалій, тому важливим є забезпечувати дитину позитивним настроєм, дозволяти їй насолоджуватись дитинством чи підлітковим віком, граючись в улюблені ігри та сміючись разом з іншими.
Тетяна Шмігельська
Почерпнула інформацію про те, як допомогти дітям, які пережили психотравмувальні події. Дуже сподобались стабілізаційні вправи, зацікавила техніка “Майндфулнес”, китайська гімнастика, арттерапевтичні техніки. Я живу і працюю з дітьми, які перебувають на деокупованій території. Ці діти побачили усі жахіття війни. Впевнена, після проходження тренінгу, зможу їм допомогти більш професійно. Дякую організаторам за надзвичайно корисну інформацію!
Наталія Колесніченко
Систематизувала знання з надання психологічної допомоги за різними віковими категоріями. Вправи знала раніше багато, та тепер усвідомила які з них і для чого використовувати : робота з думками, з емоціями, з тілом. Розповідь про типи нервової системи на прикладах героїв мультфільму. Про першу психологічну допомогу порівнюючі різні вікові категорії. Про фейкові страхи. Класним керівникам на методичних зустрічах буде корисно послухати про вікові особливості психологічної допомоги, щоб і для батьківських зборів використали Вдячна за професіоналізм спікера, практичну спрямованість всього матеріалу.І за атмосферу щирості і позитиву для учасників. І за залученість учасників до спільнодії.
Наталія Токар
Дізналась, що таке психотравма; класифікацію травматичних подій; реакції дітей різного віку на травматичні події; багато нових технік та методик для зменшення стресу. Буду застосовувати у власній сім`ї та з учнями під час уроків та перерв (“Квадратне дихання”, “Техніка заземлення”, “Солдат та Лялька”, “Все навпаки”), у бомбосховищах (“Карта ресурсів”, “Карта емоцій”, “Намалюй свій страх” ).
Дуже вдячна Наталі Подоляк за цікавий тренінг. 2 години пролітають, як одна мить. Я дізналася багато цікавого і нового для себе. Дуже сподобалася вправа для релаксації “Безпечне місце”. Стабілізаційні вправи стануть у нагоді як на уроках, так і під час перебування у бомбосховищі. Арттехніки (“Намалюй свій страшний сон”, “Карта емоції”) допоможуть у подоланні стресу та психотравм у дітей та дорослих. Техніка Майндфулнес стала для мене відкриттям, вправа з їжею була найбільш цікавою та пізнавальною.
Тетяна Басько
Багато нових, або скоріше, вдосконалених технік побачила і додала до свого педагогічного кейса. Майже всі техніки мені були відомі. Чудово будо продемонстровано та відпрацьовано з учасниками самі техніки. Буду пробувати на виховній годині спробувати цю техніку під час чаювання. На уроках, для перемикання дітей якщо бачу відстороненість або замкнутість та під час збудженого стану учнів. Все дуже сподобалося, спікери чудові професіоналки.
Валентина Ушмодіна
Такі тренінги допомагають зрозуміти, що надати психологічну допомогу може кожен, навіть не психолог. Це як зупинити кровотечу, поміряти тиск, температуру, так само можна простими прийомами дати іншій людині відчути підтримку, допомогу і спокій. Велика подяка за проведену роботу. Структуровано подана інформація, багато практики.
Ксенія Ушмодіна
Дізналася про корисні психологічні методики і вправи, які буду використовувати з дітьми під час проведення уроків: стабілізаційні техніки, майндфулнес, китайські вправи, квадратне дихання Хочу висловити вдячність. Дуже корисний і пізнавальний тренінг) Бажаю успіху всій команді) Слава Україні!
Ганна Рослик
Щиро дякую Наталі Подоляк за її роботу та такий цікавий тренінг. Для мене вдвічі складніше, ніж для досвідчених вчителів, є вчителювання під час війни. Я працюю в школі перший рік, це вже є стресова ситуація, багато дітей та обов’язків, підготовка до уроків, постійні тривоги, що заважають навчанню. До того ж я сама тікала від війни з Маріуполя, тому, як ніхто інший, знаю, наскільки це страшно та важко і як може травмувати.
Ці тренінги були необхідні в першу чергу для мого внутрішнього стану. Також, я відмітила для себе багато технік, які застосовуватиму зі своїми учнями під час освітнього процесу. Велика подяка за вашу роботу! З задоволенням приєднаюсь на наступні вебінари, впевнена, вони будуть не менш цікавими та корисними для всіх нас!
Мар’яна Пилип’юк
Дуже важливо систематизовано по віку ознаки психотравми в дітей, як виявивши ознаки надати першу допомогу, чим зайняти дітей у випадку стресових ситуацій чи в укриттях. Цікавою була інформація про те, що мозок не розрізняє уявне від реального і цим можна вправно користуватися. Для себе винесла, що мріяти і робити заняття, які є приємними, попри те, що на них мало часу, корисно, тому що це є твій ресурс.
Сподобалася вправа на уяву безпечного місця, сподобалось малювати карту емоцій, створювати розгорнутий список протиставлень на пасивні відмови дітей щось робити, сподобалось техніка теплої ковдри, спілкування з підлітками, правдивий діалог без фантазій школярам. Використовуватиму з дітьми вдома, вони дошкільнята, в школі зі школярами та підлітками. Дякую тренеру за 2 частини теорію і практику, єдине більше б хотілось інформації як надати не лише першу допомогу, але детально вміти допомогти подолати психотравми в школі часто психологи без диплома без знань, а проблемні ситуації є на уроках і лише вчитель, а особливо класний керівник може комплексно допомагати і вивести дитину з психотравми.
Тетяна Воробйова
Навчилась надавати учням першу психологічну допомогу. Сподобалися карта емоцій, тілесні вправи. Отримані знання буду активно використовувати з учнями на уроках. Дякую! Дуже корисна та потрібна інформація для роботи в такий складний час.
Анастасія Селіванова
Все було новим та цікавим. Техніка Майндфулнес дуже цікава та корисна для самопізнання; техніка заземлення дуже корисна і актуальна на сьогодні. Буду використовувати зі своєю дитиною, і, звичайно, з учнями, які переїхали в наше місто через війну. Дякую, за чудовий захід. Я отримала багато важливої та корисної інформації. Велика подяка тренеру: весь матеріал був поданий в цікавій динамічній формі, дуже професійно та доступно!