Діяльність “Смарт освіти” за останній рік була дуже плідною. Ми втілили в життя чимало проєктів, розширила співпрацю з людьми й організаціями по всьому світу. Великі та локальні закордонні медіа часто згадували успіхи ГО, брали експертні коментарі в засновниць, висвітлювали перебіг проєктів. Хочемо поділитися з вами добіркою згадок у світових медіа, які помітили й розповіли про нашу роботу задля покращення української освіти.
The Guardian: ‘Algebra under air raids’: the children in a Ukraine war zone who attend class in Australia
Австралійська редакція The Guardian розповіла про проєкти “Смарт освіти” через історії вимушено переміщених українських дітей. 13-річна Софія та 15-річна Марго через війну виїхали за кордон. У статті дівчата діляться своїм досвідом еміграції та навчання. Розповідають про спільноту дітей, яка сформувалась завдяки пізнавальним зустрічам, організованим “Смарт освітою”. Вони з захватом говорять про заняття, на яких дізналися багато нового та зустрілися з цікавими людьми, наприклад, космонавтом Крісом Гетфілдом.
Читайте тут: https://bit.ly/3AvP84x
Історією Софії поділилися також низка канадських та австралійських медіа:
CBC: ’An island of normal life’: Canadian volunteers teach virtual lessons to displaced Ukrainian kids
Читайте тут: https://bit.ly/448hIXA
CBC The National: Canadians help teach displaced Ukrainian students
Читайте тут: https://www.cbc.ca/player/play/2047947843596
ABC Australia: Monash University joins international effort to educate thousands of Ukrainian children
Читайте тут: https://bit.ly/3n8hQFy
CochraneToday: Cochranite recruiting teachers for online lessons for Ukrainians
Читайте тут: https://bit.ly/40NXFuE
The Star
Британське медіа The Star розповіло про наш проєкт “Залишаємось з Україною”. Сім’я Романюх, які зараз живуть у Шеффілді, переїхали туди після початку повномасштабної війни. Родина намагається зберігати зв’язок з Україною всіма силами. Їхній син Дмитро долучився до проєкту «Залишаємось з Україною». Школяр навчається у місцевій школі, проте завдяки програмі не відстає і від української. Романюхи дуже хочуть повернутися додому, тож “Залишаємось з Україною”допоможе Дмитру швидше адаптуватися до навчання в українській школі.
Читати тут: https://bit.ly/3LvUR0J
Подкаст «’Diario de Ucrania’: Un año de guerra. Así es cómo se ayuda (“Український щоденник”: Рік війни. Так ви допоможете собі)»
Ведучі іспанського подкасту «Український щоденник» взяли коментар в однієї з очільниць “Смарт освіти” Галини Титиш. Вона говорила зокрема про проєкт «Залишаємось з Україною». Пані Галина наголосила на важливості для дітей залишатися в конекті з українською системою освіти і яку роль в цьому грає проєкт. Ще вона згадала про інші наші проєкти: психологічну підтримку і кетч-ап класи.
Слухайте тут: https://bit.ly/3Av0MN7
Theirworld
Згадка про діяльність “Смарт освіти” є в статті “Resilience and Ingenuity: Young Ukrainians’ Experiences of Emergency Education” (“Стійкість та винахідливість: досвід навчання українських дітей в екстримальних умовах”). Ця організація активно підтримує Україну. З її підтримкою “Смарт освіта” реалізує зокрема проєкт “Залишаємось з Україною”. Стаття є підводкою до звіту організації. У самому звіті ви можете знайти коментарі Галини Титиш щодо діяльності “Смарт освіти”, розповідь про кетч-ап класи, англомовні зустрічі з іноземними вчителями та коментарі від менеджерки цього проєкту Олени Жупанової.
Читайте статтю тут: https://bit.ly/3oLU7f7
Детальна розповідь тут: https://bit.ly/3VfTCpB
Nunatsiaq News
Наш партнер Девід Фалконер дав розлоге інтерв’ю канадській газеті Nunatsiaq News. У ньому він поділився особистою історією, яка надихнула допомагати дітям з охоплених війною країн. А також про досвід співпраці зі “Смарт освітою”. Він майже з самого початку повномасштабного вторгнення долучився до організації англомовних пізнавальних зустрічей, допомагав шукати вчителів-волонтерів по всьому світу. Зокрема Девід розповів про специфіку зустрічей, як вони відбуваються.
Читати тут: https://bit.ly/3NeMwj2
Девід поділився розповіддю про проєкт також із такими медіа:
Alberta Teachers’ Association: Ukrainian students need Alberta teachers
Читати тут: https://bit.ly/3n49cb8
Alberta Teachers’ Association: Volunteer teachers needed to help Ukrainian students
Читати тут: https://bit.ly/40Afmh7
CounsellorTalk: Hoping and Coping: Volunteering with Students Living in Ukraine
Читати тут: https://bit.ly/40HoIHZ
Open LMS. Interview with Dr. Phillips, Monash University
Це подкаст про онлайн-навчання. Цей випуск присвячений підтримці учнів в Україні з онлайн-навчанням, яку надає Університет Монаша спільно зі “Смарт освітою”. Майкл Філіпс та Ладек говорять, як Університет Монаша та Open LMS об’єдналися, щоб надати безкоштовну платформу для дистанційної освіти та навчання. Зокрема говорили про організацію навчання і про зміст пізнавальних зустрічей зустрічей.
Дивитися тут: https://www.youtube.com/watch?v=qjA02katGrc