Завдяки підтримці платформи Global Giving у вересні ГО “Смарт Освіта” змогла зробити якісний вклад у психологічну стійкість та подолання тривожності наших учнів. Було проведено тренінги з розвитку психологічної компетентності вчительства від психологині Наталії Подоляк та видано скрині в укриття учням Печерської гімназії №75. Розповімо трохи більше про кожен проєкт.
Скриня в укриття
Завдяки фінансуванню Global Giving ми забезпечили скринями в укриття 140 дітей з 5-7 класів Печерської гімназії №75.
Нагадаємо, що “Скриня в укриття” — авторська розробка команди ГО “Смарт освіта” та психологині Світлани Ройз. Туди входять речі, що знадобляться дітям для перебування в укриттях під час повітряних тривог.
Мета проєкту — допомогти дітям впоратися з тривожністю та подолати можливий стрес, зробити перебування в укритті максимально комфортним. А також надати освітянам матеріали для створення сприятливіших умов навчання й дозвілля під час перебування в укриттях з учнями.
До скрині увійшли речі, які допоможуть дітям впоратися з тривожністю: антистресові іграшки, пазли-каремати, освітлювальні прилади, теплі пледи, настільні ігри, добірка книг, спеціально створені для різного віку розмальовки на патріотичну тематику та інше. Кожну річ підбирала психологиня Світлана Ройз із командою ГО «Смарт освіта» внаслідок аналізу стратегій подолання стресу, які найчастіше використовують діти.
Предмети скомбіновані таким чином, аби вони давали відчуття захищеності на всіх рівнях: зоровому, слуховому, тактильному. Крім того, багато речей мають цінність не лише для психологічного комфорту, а й для фізичного — зігрівають та освітлюють. Адже іноді укриття — це звичайний підвал, де часто холодно й не завжди є достатньо джерел світла.
Тренінг для освітян
19 та 21 вересня відбулися тренінги для вчителів від психологині Наталії Подоляк, участь в яких взяли 35 освітян.
Заняття були покликані розширити знання про стрес і психотравму; навчити класифікувати травматичні події та надавати першу психологічну допомогу дітям; опрацювати техніки та методики для зменшення стресу в себе та дітей; а також ознайомити з інструментами для виховання емоційно стійкої особистості.
Крім того, під час тренінгів освітяни познайомились з тілесними проявами, емоціями, думками та поведінкою дітей до 6 років, у віці 7-11 років та 12-16 років, а також отримали необхідну інформацію про те, якою має бути психологічна допомога в кожному з випадків.
По закінченню навчання всі учасники отримали персональний сертифікат, засвідчений підписами голови правління ГО «Смарт освіта» та тренерки авторської програми «Діти війни» Наталії Подоляк.
Марина Сьомик: «Даний тренінг досить корисний, як вчителю, так і працівнику педагогічного колективу. У реаліях, які склались зараз, психологічне розслаблення від стресу та методики приборкання занепокоєння підвищать рівень ефективності навчального процесу».
Павлина Глушенко: «Надзвичайно задоволена, що знайшла час його пройти. Це актуальна і важлива тема».