26 учителів, що працюють у нашому проєкті “Залишаємось з Україною”, пройшли навчання за “Програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників/працівниць з удосконалення навичок психосоціальної підтримки дітей та підлітків у сфері психічного здоровʼя”.
Проводили тренінг шкільні психологині, які самі пройшли навчання за цією програмою та стали тренерками: Олена Федоровська та Вікторія Чумаченко. Практичні вправи для тренінгу розробила дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз.
Програма навчання містила:
- Модуль 1. “Психічне здоров‘я дітей та підлітків”.
- Модуль 2. “Взаємодія вчителя з дітьми та підлітками зі складнощами психічного здоровʼя”.
- Модуль 3. “Взаємодія вчителя з дітьми та підлітками у кризових станах та ситуаціях”.
- Модуль 4. “Взаємодія вчителя з дітьми та підлітками у кризових станах та ситуаціях”.
- Модуль 5. “Стресостійкість в освітньому просторі”.
- Модуль 6 “Психічне здоров’я дітей та підлітків в умовах війни”.
Загальний час на подання лекційного матеріалу – 18 годин, 6 днів по 3 години. Вчителі отримали сертифікати професійного розвитку обсягом 2 кредити ЄКТС.
Відгуки учителів:
Ольга Смекаліна, вчителька історії України: “Особисто отримала хорошу психосоціальну підтримку. Багато цікавих технік. Працюю з підлітками у прифронтовій зоні, тому дуже корисно. Вразив дуже високий рівень підготовки контенту та професійний рівень тренерок”.
Олена Саєнко, вчителька української мови: “Після проходження тренінгу я змінила погляд на деякі власні проблеми, опанувала техніки заспокоєння, навчилася опановувати свої емоції. Також краще стала розуміти учнів, трохи змінила стиль спілкування з ними. Методики, які пізнала, обов’язково інтегрую в уроки”.
Людмила Торба, вчителька української мови та літератури: “Дуже щаслива, що потрапила на такий чудовий тренінг! Три години пролітали дуже швидко. Тому що було цікаво, записувала кожне слово. Надзвичайно сподобалася робота в групах, де ми з колегами могли обговорити свої проблеми, поділитися наболілим, порадитися, обмінятися досвідом”.
Катерина Кушнірук, вчителька української мови: “Тренінг дуже цікавий, багато корисної інформації. Особливо сподобалися практичні завдання в групках, після чого ми їх обговорювали та ділилися своїм досвідом. Також корисними були поради фахівців, які допоможуть нам у подальшій роботі”.
Олеся Моздалевська, вчителька історії України: “Неймовірно корисні та змістовні лекції. Дуже сподобалися групові завдання, які допомогли ще краще познайомитися з колегами цього проєкту. Дружня атмосфера. Завжди відчувала підтримку тренерів, які професійно нас навчали. Велике спасибі за надану можливість!”
Марʼяна Дудко, вчителька української мови та літератури: “Дуже цікавий та актуальний тренінг, де кожен міг уявити себе в ролі дитини чи батьків, побачити себе збоку та виправити всі помилки, які, можливо, робили раніше”.
Наталя Литвин, вчителька української мови та літератури: “Я почала відчувати себе спокійніше, оскільки не одна я маю питання щодо навчання дітей. Важливим було те, що нас вчили піклуватися про себе, адекватно оцінювати свої сили та шукати ресурси. Багато важливої інформації та практичних кейсів”.
Перелік усіх вчителів, що пройшли навчання:
- Васадзе Ірма Михайлівна
- Вінницька Наталя Миколаївна
- Дудко Марʼяна Володимирівна
- Дяків Василь Григорович
- Жушман Людмила Сергіївна
- Кодацька Марина Володимирівна
- Косяченко Любава Вячеславівна
- Кузнєцова Марина Олександрівна
- Кулигіна Світлана Юріівна
- Кушнір Оксана Іванівна
- Кушнірук Катерина Андріївна
- Литвин Наталя Володимирівна
- Мамонова Людмила Володимирівна
- Манько Анна Олександрівна
- Махаринська Оксана Петрівна
- Моздалевська Олеся Василівна
- Моісеєнко Оксана Василівна
- Мороз Антоніна Анатоліївна
- Москальова Олена Михайлівна
- Плевак Світлана Миколаївна
- Рудь Андрій Віталійович
- Саєнко Олена В’ячеславівна
- Смекаліна Ольга Веніамінівна
- Торба Людмила Вікторівна
- Ворон Алла Анатоліївна
- Рибалко Олена Василівна
Програму створено за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні.