Методичні матеріали з інструкціями, презентація для освітян та робочий аркуш учням безоплатно доступні на сайті проєкту за покликанням.
Цілі модуля
- інтегрувати в освітній процес щоденне написання формальних есе, використовуючи короткі послідовні письмові роботи;
- зрозуміти цілі коментування;
- визначати чинники ефективного коментаря;
- практикуватися в написанні коментарів для підсилення і подальшого розвитку тези (думка автора чи авторки).
Опис методики
Під час використання цієї методики, зокрема роботи з ідейним нашаруванням, наголосіть учнівству, що поняття «текст» передбачає його різні формати: відео, мультфільми, зображення, есе, інтерв’ю, промови, подкасти, інфографіку й навіть особистий досвід та попередні знання. Нашарування допоможе учням і ученицям побачити, що думки можуть змінюватися мірою отримання нових фактів чи знань.
Після багаторівневого аналізу учні й учениці збирають усі свої коментарі з трекерів думок. Цей етап стає стартом для есе, звідки розпочинається формулювання тези. Нашарування може стати першим проєктом формального есе або основою для вільного есе, для написання якого учні й учениці самостійно обирають спосіб організації тексту, джерела або власний спосіб наведення причин та тез.
Загалом проєкт налічує 9 модулів та добірку художніх й публіцистичних текстів
Щотижня у рамках проєкту виходять нові матеріали для розвитку навичок письма, критичного мислення та читацької грамотності учнів. Модулі 1. “Регулярне письмо”, 2. “Мета текстів і різновиди есе”, 3. “Долучаємося до розмови: шукаємо дискусійні питання, судження і приєднуємося до розмови”, 4. “Поєднуємо докази й тезу” та 5. “Стіл Етвуд. Приєднання до розмови, що триває” вже доступні на сайті “Національного проєкту: Пишемо есе”.
Усі матеріали напрацьовані командою розробників на основі інструментів, наданих National Writing Project (NWP) – американською організацією з 50-річною історією, яка об’єднує вчителів шкіл, викладачів університетів, дослідників та письменників.
Вони мають доказову ефективність у навчанні написання формальних есе. Їх використовують у школах США понад 10 років. Викладання за цими методиками покращує вміння учнів добирати докази з джерел на підтвердження своїх тез, структурувати текст, логічно та аргументовано письмово формулювати думку.
“Національний проєкт: пишемо есе” здійснює ГО “Смарт освіта” за підтримки Grammarly, National Writing Project, Theirworld та Global Business Coalition For Education.