“Програма професійного розвитку з психосоціальної підтримки” від ГО “Смарт освіта” триває.
Зараз 19 шкільних психологів пройшли навчання та мають практику: отримують досвід викладання основних модулів програми для вчителів. Надалі ми плануємо залучити ще 40 психологів до навчання, а також проводимо дослідження.
Під час навчання учасники здобувають нові знання та навички щодо:
- ефективних методик та інструментів для оцінки психоемоційного рівня та виявлення ознак його змін;
- алгоритмів першого реагування у контексті стресостійкості;
- надання психосоціальної підтримки собі та іншим учасникам освітнього процесу;
- комунікацій та взаємодії з дітьми та їхніми батьками у кризових станах та ситуаціях тощо.
Тренінгова програма для шкільних психологів та освітян є сертифікованою та розроблена на основі Універсального тренінгу із психічного здоров’я.
У вчительства ще є змога долучитися також до Дослідження психоемоційного стану освітян: реєстрація.
Це дослідження допоможе ретельно вивчити реальні потреби освітян, аби розробити та/або адаптувати найкращі міжнародні практики для покращення ментального здоров’я всіх учасників освітнього процесу. А нові психологічні тренінги сприятимуть розвитку психологічної стійкості українців.
І трохи більше деталей про “Програму професійного розвитку з психосоціальної підтримки”.
Раніше ми провели пілотування цієї програми та попрацювали над тим, аби її вдосконалити. Тепер вона передбачає кілька компонентів:
- заняття в Zoom із тренерами;
- відеокурс для самостійного перегляду;
- тести до кожного модулю;
- весь курс для зручності учасників та учасниць зібраний на LMS-платформі.
Наші базові принципи – використання виключно науково доказових методів. Аби вдосконалити нашу програму, ми тісно співпрацюємо із науковицею з Іллінойського університету (США). Крім онлайн-курсу, результатом проєкту буде дослідження та публікація результатів у фахових наукових виданнях, яке вже розпочали наші учасники.
Проєкт “Програма професійного розвитку з психосоціальної підтримки” направлений на дослідження психоемоційного стану освітян та їхню готовність до надання психосоціальної підтримки іншим учасникам освітнього процесу. Матеріали дозволять запровадити дієві інструменти психосоціальної підтримки та масштабувати їх на всю країну.
Онлайн курс «Психосоціальна підтримка освітян» створено ГО «Смарт Освіта» у партнерстві з Americares Foundation, Inc. Матеріали тренінгу розроблені на основі УТПЗ командою науковиць Житомирського державного університету ім. Івана Франка та дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom.