ГО “Смарт освіта” запрошує вчителів і вчительок на безплатне онлайн-навчання за програмою “Психосоціальна підтримка освітян”. Курс адаптований до потреб системи освіти та передбачає формування у педагогів і практичних психологів навичок розпізнавання складнощів з психічним здоров’ям у дітей та підлітків, а також налагодження контакту з учнями та їхніми батьками.
Взяти участь у програмі можна, зареєструвавшись за посиланням.
Звертаємо увагу потенційних учасників і учасниць, що кількість місць обмежена. Уся організаційна комунікація відбуватиметься в спеціальному Telegram-каналі.
Інформацію про дату старту курсу організатори повідомлять зареєстрованим освітянам і освітянкам на електронні пошти. Для зручності заняття відбуватимуться в другу половину дня з 15:00 або 16:00 до 19:00.
Під час навчання педагоги й педагогині отримають:
- ефективні методики й інструменти оцінки психоемоційного рівня дітей і підлітків;
- систему, за якою можна виявити психоемоційні зміни й розпізнати складнощі з психічним здоров’ям в учнів і учениць;
- алгоритми першого реагування в контексті стресостійкості;
- практики надання психосоціальної підтримки собі й іншим учасникам освітнього процесу.
Крім того, під час курсу вчителі й запрошені експерти поговорять про комунікацію й взаємодію з дітьми та їхніми батьками (зокрема, у кризових станах і ситуаціях), а також про нюанси скерування, у разі потреби, учнів за фаховою допомогою.
За результатами підвищення кваліфікації учасники та учасниці отримають сертифікати обсягом 60 годин (2 кредити ЄКТС).
Матеріали курсу розроблені на основі універсального тренінгу з психічного здоров’я (УТПЗ).
До створення програми занять долучилися:
- Ольга Савиченко – кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка, психологиня, експертка із психічного здоров’я у проєкті “Розробка Універсального тренінгу із психічного здоров’я (для фахівців першої лінії)”, співзасновниця ГО “Центр практичної психології “For Life””;
- Наталія Портницька – кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка, психологиня, експертка з психічного здоров’я у проєкті “Розробка Універсального тренінгу із психічного здоров’я (для фахівців першої лінії)”, директорка ГО “Центр практичної психології “For Life””;
- Ірина Тичина – кандидатка психологічних наук, доцентка, декан соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, психологиня, експертка із психічного здоров’я у проєкті “Розробка Універсального тренінгу із психічного здоров’я (для фахівців першої лінії)”, співзасновниця ГО “Центр практичної психології “For Life””.
Співавторкою тренінгової програми також є сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз. У межах курсу Світлана проведе окремий тренінг для освітян.
Науковим консультантом проєкту є докторка Тара Пауелл – асоційований професор Іллінойського університету (США).
Раніше ми розповідали, що знайти корисні ресурси, поради й тренінги щодо життєстійкості освітяни, учні та їхні батьки можуть на порталі проєкту “Resilience.Help” від ГО “Смарт освіта”.
Онлайн курс “Психосоціальна підтримка освітян” створено ГО “Смарт Освіта” у партнерстві з Americares Foundation, Inc. Матеріали тренінгу розроблені на основі УТПЗ командою науковиць Житомирського державного університету ім. Івана Франка та дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom.