Психотерапевтка нашої психологічної платформи Resilience.help/ Тетяна Ширяєва розповіла для видання «Дзеркало тижня» про важливість емоційного інтелекту та як допомогти підліткам відчувати і вміти проживати увесь спектр емоцій, зокрема і злість, та розвивати емпатію й емоційну стійкість.
Пані Тетяна понад 15 років практикує психотерапію, має науковий ступінь кандидата наук із психології та 15 років займалася викладацькою діяльністю у Національному університеті «Острозька академія». Наразі психологиня співпрацює зі «Смарт освітою», спільно з якою готує та перекладає матеріали з психологічної тематики для учителів, дітей та батьків, а також проводить заняття у шкільній програмі соціально-емоційного навчання для підлітків SPARK Resilience (СПАРК Резилієнс).
«СПАРК Резилієнс» – шкільна програма соціально-емоційного навчання для підлітків, що спирається на позитивну психологію та когнітивно-поведінкову терапію, була надана «Смарт освіті» британською ГО «Partnership for Children».
Розвиваючи емоційний інтелект, наголошує Тетяна Ширяєва, ми вчимося сприймати емоції, інтегрувати, розуміти походження та як можна їх прожити і дати собі можливість конструктивно розмістити ці емоції в контексті конкретної ситуації.
«Я впевнена, що ми, дорослі, маємо докладати зусиль, аби попри труднощі сьогодення діти проживали всі вікові періоди, а не перескакували їх. Я не припиняю захоплюватися тим, як багато знають і вміють діти та підлітки. Ціную саму можливість творити спільний простір із українськими підлітками, які переживають свої внутрішні процеси і дозволяють дорослим брати в цьому участь», – каже Тетяна Ширяєва.
Підлітковий вік є етапом становлення особистості, розмиття авторитетів, часто характеризується нігілізмом. Тетяна Ширяєва надає перелік визначних рис цього періоду та наводить низку інструментів, які допомагають розвивати емоційний інтелект, зокема ведення щоденника емоцій, опанування дихальних вправ і розвиток рефлексії.
Повне інтерв’ю можна прочитати на сайті видання «Дзеркало тижня» за посиланням.