Цей день став символом об’єднання й утворення єдиної та соборної України. Рівно 106 років тому в Києві Українська Народна Республіка та делегати з Західноукраїнської Народної Республіки підписали Акт Злуки, який став неоціненною та історично значущою подією в становленні єдиної держави Україна.
Детальніше дізнатися про цей день та пройтися святковими вулицями 22 січня 1919 року пропонує наш проєкт «Вчися вухами» в підбірці аудіоуроків про Акт Злуки, а також інші важливі та складні політичні події революції, у контексті яких відбулося підписання цього документа.
Ці аудіоуроки можна слухати під час навчання задля глибшого вивчення теми, удома для повторення матеріалу чи підготовки до уроку. Завантажуй і слухай без звʼязку, світла, в укритті чи під час прогулянки.
Директорія. Антигетьманське повстання. Акт Злуки – 10 клас
- З цього аудіоуроку ви дізнаєтеся, чим Павло Скоропадський не влаштовував українців та як утворився український опозиційний рух на чолі з Володимиром Винниченком. Дізнаєтеся, як «більшовицька» політика Директорії могла унеможливити Злуку, а також зможете пройтися святковими вулицями Києва 22 січня 1919 року.
Українська революція. Третій етап: Грудень 1918 – листопад 1921 р. – 10 клас
- Ми потрапляємо у саму гущину подій: по одну сторону діє Українська Народна Республіка та Директорія по іншу — її комуністична копія УСРР. Уряд УНР уклав Варшавську угоду з Юзефом Пілсудським, а Галичина та Волинь стали польськими. Також ви почуєте про «Київську катастрофу»: як у місті одночасно опинились військові Армії УНР, УГА та білогвардійці. Чому ж УНР програла? Відповідь на це питання та тонкощі внутрішньої та міжнародної політичної боротьби ви почуєте в цьому уроці.
Польсько-українська війна 1918-1919 рр. – 10 клас
- Чому поляки вважали Галичину історично польськими територіями та якою була боротьба українців за Галичину після Листопадового зриву? На це ви почуєте відповіді в цьому уроці й також разом з авторами аудіоуроку прослідкуєте роль Паризької мирної конференції у питанні поділу земель Галичини між поляками та українцями.
Чому Україна потрапила в склад тоталітарної імперії СРСР. 1917–1923 роки – 10 клас
- Тут ви почуєте про Акт Злуки й дізнаєтеся причини та передумови входження України до СРСР. Аудіоурок зосереджений на описі подій в контексті встановлення більшовицького режиму на теренах України. Якою була війна між більшовицькою армією та армією Директорії та що призвело до голоду 1921-1923 років — це і ще більше про період утворення СРСР та УСРР ви дізнаєтеся з цього аудіоуроку.
Проєкт «Вчися вухами» — це безоплатні аудіоуроки для учнів 6-11 класів. Вони не заміняють вчителя в класі, але допомагають опанувати тему та надолужити навчальні втрати — під час відключень електроенергії, в укритті, за кордоном чи для додаткової освіти.
На сайті та подкаст-платформах вже є понад 600 уроків з історії України, всесвітньої та історії Криму, української мови та літератури, громадянської освіти, секс-освіти. Середня тривалість аудіоуроку — 20 хвилин. До уроків є рекомендації, що можна додатково подивитися, послухати чи почитати, а також невеликі практичні завдання: тести для самоперевірки або тема для есе.
Слухати можна на сайті проєкту та 5-х платформах: Spotify, YouTube, Apple Podcast, NV, Megogo.
Аудіоуроки з добірки створені за підтримки Educo.
Аудіоуроки створені в проєкті «Вчися вухами» в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.
Нині проєкт «Вчися вухами» реалізовує «Смарт Освіта» в межах співпраці з ChildFund Deutschland і Educo та фінансування Sternstunden.