«Відвідуючи лекції 3 дні на тиждень, попри відстань у кілька тисяч кілометрів, я відчував зв’язок з батьківщиною та рідним домом» , – такий зворотній звʼязок дав учасник проєкту «Залишаємось з Україною» Лев Вахрамєєв після 2 років навчання з нами. Тому сьогодні познайомимо вас із нашим учасником та його шляхом у нашому проєкті.
Знайомтесь, це Лев – талановитий музикант, що наразі навчається у німецькій школі на факультеті дизайну, проте щиро прагне зберігати звʼязок з Україною та прославляти свою батьківщину у майбутньому. Хлопцю 17 років, він родом із села Новосілки Фастівського району, а від початку повномасштабного вторгнення проживає у Німеччині. Цього року юнак заочно закінчив Боярський академічний ліцей «Лідер», а наразі навчається у старшій німецькій школі «TGSBBZ Fachoberschule Design».
«Я вибрав цю школу спонтанно та без довгих роздумів, але вже майже закінчивши перший навчальний рік можу твердо сказати, що не шкодую.
За системою навчального закладу, паралельно з навчанням учень проходить практику у кількох місцях. За моєю спиною 3 місяці досвіду в столярні, 3,5 місяці в рекламному бюро та 5 місяців у ковальні (де я й досі працюю).
Завдяки практиці мої фізичні показники та ментальна стійкість збільшились, і я зміг подолати всі труднощі та зробити подих вже дорослого життя» , – розповідає хлопець.
Найбільшу пристрасть Лев має до музики, і з семи років грає на акордеоні. Після закінчення музичної школи, переїхавши в Німеччину, хлопець продовжує навчання та паралельно виступає з двома оркестрами.
Окрім того, юнак грає на гітарі та навіть мав власний рок-гурт «The Lions», що вже давав кілька концертів. Наразі Лев шукає нових музикантів, додатково вивчає фортепіано та намагається привести своїх сестру і брата у світ музики.
«Гурт утворився за моєю ініціативою у 2022 році, коли я переїхав до Німеччини, і проіснував до осені 2023 року. Ми робили кавери на пісні відомих виконавців України та й усього світу, а також придумували щось своє. Від початку я створив гурт для задоволення, репетиції проводились не кожного тижня, але ми змогли дати з десяток концертів, один з яких був у театрі. У цілому цей гурт дав мені багато чудових емоцій та поштовх рухатись у напрямку музики й далі, тож на сьогоднішній день я тримаю вектор у цей бік» .
Шлях у «Залишаємось з Україною»
Лев дізнався про наш проєкт у серпні 2022 року, і вже з початку вересня приєднався до 10 класу. Про «Залишаємось з Україною» йому розповіла мама, запропонувавши надолужити освітні втрати, адже віддалене навчання в українській школі давалось хлопцю непросто. Цього червня юнак закінчив 11 клас і щиро ділиться своїми фідбеками з учителями та командою «Смарт освіта».
«Це були справді незабутні 2 роки мого життя у проєкті, за які я подорослішав, отримав безцінні заняття та неабиякий багаж знань. Вся команда та вчителі є для мене героями, адже вони роблять неймовірні зусилля для майбутнього України.
Комунікація з сенсеями історії, літератури та мови завжди проходила на найвищому рівні задоволення, а подача інформації була кожному зрозуміла та чітко запам’ятовувалась.
Кожен урок був, як окрема маленька історія. Особливо приємні були зимові вечори, коли я грав колядки на акордеоні для присутніх на конференції, а потім у різдвяній атмосфері слухав, вкрившись ковдрою, розповідь учителя», – ділиться Лев.
Ми також запитали в юнака, що він отримав від проєкту, з яким багажем його завершив, а також чи трапилося з ним щось неочевидне за період навчання.
«Усе, що бажав від проєкту, – я отримав. Неперевершені вчителі, неабиякий обсяг інформації та приємна комунікація. Що є неочевидним – це те, що навчання в проєкті дало мені дисципліну, завдяки якій я зміг покращити інші сфери мого життя. Здобути цю дисципліну було зовсім непросто, адже не завжди було бажання приєднуватись до лекцій. Моєю мотивацією завжди була та частина мене, яка бажала рухатися далі та розвиватися, не зважаючи ні на що. І воно того справді варте, адже біля Історії України, Української мови та літератури у мене стоять справді достойні оцінки в табелі. За цю дисципліну я справді вдячний проєкту.
А також.. відвідуючи лекції 3 дні на тиждень, попри відстань у кілька тисяч кілометрів, я відчував зв’язок з Батьківщиною та рідним домом. Вчителі давали мені цей зв’язок, за що я їм також безмежно вдячний, адже вони зробили неабиякий вклад у розвиток не лише мене, як особистості, але й усіх школярів, які доєднались» .
Про свої плани після випуску з проєкту Лев розповідає спокійно і з прийняттям того, що у свої 17 він і досі стоїть на перехресті різних професій та не має уявлення, який шлях йому обрати. З дитинства у хлопця було багато варіантів: вступити в консерваторію, створити бренд одягу, робити музичні інструменти, конструювати зброю, стати архітектором чи сенсеєм з карате. І наразі обирати щось одне юнаку досить складно.
«Я б хотів займатися великою кількістю речей, але розумів, що мушу сфокусуватися на основній цілі. А глобально – я хотів би прославити мою батьківщину та стати у лави тих легендарних особистостей, які зробили величезний внесок у становлення України та її незалежності. Тож я вкладаю багато енергії та зусиль у все, що роблю, не покидаю при перших викликах, які зʼявляються на горизонті, і це, на мою думку, надважлива навичка для будь-якої професії, яку я надалі оберу» .
_________________
Проєкт «Залишаємось з Україною» реалізовується ГО «Смарт освіта» за підтримки Global Giving.