“Залишаємось з Україною” – це не тільки про наш проєкт. З початком повномасштабного вторгнення більшість українців та українок, які виїхали за кордон із дітьми шкільного віку, шукають можливості не втрачати зв’язок з Україною.
Так є і в сім’ї Зіненків. Ще влітку батьки Івана, Данила та Анастасії шукали для дітей можливості продовжувати вивчати українську мову. Так і потрапили до нас.
“Діти ходять до польської школи. Для них, як для іноземців, додатково створили курси польської 4 години на тиждень, аби швидше увійти в місцеву систему навчання. В Україні ж ми на сімейній формі. Але встигнути все – важко”, – ділиться Надія, мама трійні.
Крім основної школи за кордоном та додаткових занять польської, хлопці відвідують заняття з баскетболу двічі на тиждень. І обов’язково наші уроки у проєкті:
“Спочатку я контролювала дітей, аби не пропускали заняття. Але вони так захопились, що долучаються без нагадувань. Та й мені настільки цікаво, що я підслуховую”, – посміхається мама.
Данил, Іван та Анастасія народились в один день. Але у кожного свій характер:
“Нас троє на проєкті, й всі різні. Данило, знаєте, такий активний, всюди бере участь, всі домашні виконує. Івану треба трохи більше часу, щоб сконцентруватись на завданні. Я запропонувала йому відмовитись від участі у проєкті, аби надали місце іншій дитині, більш активній. Але йому так сподобались ці уроки, що сказав: “Ні, я буду займатись”.
Настя ж в мене – особлива дівчинка, до неї треба окремий підхід. Але у вас такі класні вчителі й вчительки – вони його знайшли. Звичайно, всі супер, але Наталя Вінницька – її фаворит. Донці складно спілкуватись голосом, але вона може друкувати – так відповідає на заняттях”.
Анастасія для Смарт освіти зіграла на електронному фортепіано Бетховена. Каже, вивчила мелодію по відео із соцмереж самостійно.
Друзі сім’ї запитували про заняття й для свого сина – сподіваються на розширення проєкту до початкової школи на наступний рік. Адже Данилу, Івану та Насті уроки допомогли не просто дізнатись більше про Україну, а й скласти контрольні з української мови та історії України у державній школі вдома.
Надія завжди нагадує дітям, що слід не забувати своє рідне. А вивчення української мови, літератури та історії України на проєкті цьому сприяє.
“Я рада, що є такий проєкт. Дякую організаторам і вчителям. Говорю дітям, щоб вони не підводили вчителів, адже вони віддаються на повну, так само як і організатори – це видно. Чую інших дітей на уроках, всі молодці. Не хочеться втрачати їх, дуже сподіваюсь, що всі повернуться і відбудують нашу Україну”.
Проєкт “Залишаємось з Україною” реалізовує ГО “Смарт освіта” за підтримки Educo Foundation, Theirworld, Global Business Coalition for Education та Global Giving.