25 квітня ГО “Смарт освіта” спільно з CRDF Global відкрили доступ до безоплатного онлайн-курсу з кібербезпеки для школярів.
Наші експерт(к)и та розробники(ці) поділилися деталями щодо курсу та відповіли на запитання вчителів та вчительок.
Експерт з кібербезпеки Олексій Барановський, залучений від CRDF Global, розказав про важливість кібербезпеки. Він акцентував на актуальності цього курсу для сучасних школярів.
Дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз розповіла про враховані вікові особливості дітей при створенні. Наприклад, в курсі є персонаж Смарті, який є провідником для дітей 1-4 класів. Він є своєрідним авторитетом для молодших школярів. Для старших учнів вже цей підхід не працює, для них близькі історії однолітків. Тому курс наповнений ситуаціями, близькими до реальних, які могли б статися з кожним та кожною. Також психологиня підкреслила, що прагнула створити максимально комфортне середовище, яке б дарувало дітям відчуття безпеки та довіри.
Також розробники й розробниці курсу розповіли про тонкощі курсу: особливості реєстрації, час проходження, структуру та завдання кожного блоку
Курс містить не лише інформацію про безпосередньо безпеку в інтернеті, а й правову. Тема є актуальною для підлітків — працевлаштування неповнолітніх. Оскільки старшокласники та старшокласниці часто хочуть досягнути фінансової незалежності від батьків, вони можуть потрапити до рук шахраїв. Цей курс допоможе уникати потенційно небезпечних пропозицій і нагадати про визначені законодавчо права дітей, які хочуть влаштуватися на роботу.
Методистки курсу Марина Дашко та Людмила Булигіна розповіли та показали, як користуватися методичними посібниками для проведення уроків. Була також інтерактивна частина. Експертки демонстрували різні завдання з різних рівнів, анімаційні відео, з якими будуть працювати учні. Також була ігрова частина, де вчителі приміряли на себе ролі учнів. Тобто проходили курс на різних рівнях, як би це робили діти.
Зареєструватися на курс можна тут.
Курс “Основи кібербезпеки для школярів” розроблено CRDF Global в Україні у співпраці з ГО “Смарт Освіта” та технічними експертами компанії Technomatix за підтримки Державного департаменту США (Офіс із координації допомоги Європі та Євразії)