Вивчення географії можна проводити на практичних прикладах, навіть якщо тема – віддалена та недоступна «Антарктида». Пропонуємо конспект уроку з географії на основі онлайн-екскурсії з вченими з Української антарктичної станції «Академік Вернадський».
Як живуть та працюють вчені на станції; що треба знати, аби потрапити в експедицію під час онлайн-екскурсії дітям розповіли полярники Сергій Якущенко та Назарій Цюпка. Цю безоплатну зустріч із гостями за 15 тисяч кілометрів від України організувала «Смарт освіта» у партнерстві з Національним антарктичним науковим центром в межах проєкту «Україна розмовляє англійською».
А про те як інтегрувати онлайн-екскурсію до уроків географії розповіла нашому освітньому медіа «Нова українська школа» вчителька географії Алла Євтушенко.
Конспект уроку, а також завдання, які можна дати дітям на основі екскурсії, запрошуємо читати на медіа «НУШ» за посиланням.
У конспекті Алла Євтушенко запропонувала інтегрувати онлайн-екскурсію до тем:
- «Географічне положення та відкриття, пункт«Сучасні дослідження»» [під час екскурсії Сергій та Назарій розповідали про особливості роботи учених на станції, розпорядок дня, а також як проводяться експедиції на материку – ред.];
- «Географічне положення і дослідження Антарктиди»;
- «Природні умови Антарктиди, пункт «природні зони»» [під час зустрічі полярники також розповіли дітям про візит нетипового гостя – імператорського пінгвіна, а також про те, чому заборонено привозити на станцію будь-яких тварин – ред.].
Також географиня запропонувала приклади проєктів, які можна створити своїми руками вдома чи на уроці, а також яким чином на основі екскурсії сформувати міжпредметні зв’язки з історії, хімії, біології, фізики та технологій.
Пані Алла розписала 6 різнопланових тем для дискусій на уроці, зокрема:
- Чому заборонено привозити тварин в Антарктиду?
- Які особисті якості необхідні для роботи в Антарктиді? Які професії найбільш затребувані на станції? Як підготуватися до такої експедиції?
- Які транспортні засоби використовуються для доставки людей і вантажів в Антарктиду? Які труднощі виникають під час морських подорожей в Антарктику? Як змінювалися маршрути й тривалість подорожей в різні історичні періоди?
Про інші теми для дискусії та завдання до них можна прочитати у матеріалі на сайті медіа «НУШ».
Проєкт «Україна розмовляє англійською» здійснює ГО «Смарт освіта» у партнерстві з «Classrooms Without Walls» /Teachers for Ukraine.