Скількома способами можна обрати собі вбрання, коли одягу повна шафа, а одягнути немає що? Як врахувати всі вподобання друзів, коли влаштовуєш вечірку? Або ж як письменнику вирахувати вигідну ціну на продаж його новенької книги? Математичні відповіді на ці запитання шукали учні й учениці 4–10-х класів під час нашого літнього п’ятитижневого проєкту з надолуження освітніх втрат «Тепер я знаю».
Такий літній курс відбувався вже втретє [останні два роки – онлайн]. Проєкт щорічно вдосконалюється. Так, порівнюючи з минулим роком, цього літа команда проєкту доповнила банк завдань і покращила тестування за рекомендаціями експертів Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО). А ще змінилося наповнення 15 ключових навчальних тем.
Аби докладніше дізнатися про унікальність та апґрейд проєкту, наше освітнє медіа «Нова українська школа» поспілкувалося з методистом курсу, викладачем математики Київської школи економіки Юрієм Чоп’юком. З цього матеріалу ви дізнаєтеся про:
- те, чим предметна рамка компетентностей відрізняється від метапредметної;
- за якою логікою добирали теми для вивчення;
- які завдання з курсу можна спробувати на своїх уроках математики;
- чому важливо насамперед здобути теоретичні знання (навіть якщо здається, що в них немає практичного потенціалу).
Також Юрій Чоп’юк розповів про важливість читацької компетентності в уроках математики, а також застосовування теоретичних знань на практиці. Детальніше прочитати про цьогорічний курс з математики у проєкті «Тепер я знаю» можна на медіа «НУШ» за посиланням.
Проєкт «Тепер я знаю» реалізується ГО «Смарт освіта» в межах співпраці з ChildFund Deutschland і Educo та фінансується Sternstunden.