Наше освітнє медіа «Нова українська школа» запрошує освітян, освітянок і всіх охочих на третю зустріч читацького клубу. Під час зустрічі учасники обговорюватимуть повість Катерини Штанко «Дракони, вперед!» (програма Яценко, 7 клас; програма Заболотного, 7 клас – ПЧ).
Зареєструватися для участі в онлайн-заході всі охочі можуть за посиланням.
Зустріч відбудеться онлайн 10 грудня 17:00. Організатори зазначають, що якщо не вдалося бути на попередніх заходах – не варто хвилюватися. Зустрічі ніяк не повʼязані між собою за суттю, адже кожного разу учасники й учасниці розглядають новий твір.
Перед подією варто прочитати або прослухати повість у повному обсязі, аби подія відбулася з максимальною користю.
Модеруватиме читацький клуб Ірина Пасько, кандидатка філологічних наук, аналітикиня медіа «Нова українська школа», авторка Telegram-каналу “Укрліт!”.
«Три засідання (два з «Метеликів у крижаних панцирах» і одне з «Гімназиста і Чорної Руки» пройшли чудово — і кожне по-різному. Учасниці помічали різні аспекти, які можна було б обговорити з учнівством, пропонували свої ідеї завдань, які можна дати під час опрацювання книжки з дітьми. При цьому всі мали унікальний читацький і життєвий досвід — і ділилися ним, тому ми розібрали різні погляди на гострі проблеми, порушені в текстах. Зокрема, дуже щемко було, коли вчительки ділилися особистими історіями — скажімо, роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Ми очікували, що певна частина учасників та учасниць братиме активну участь в обговоренні: так завжди буває на книжкових клубах, що хтось прочитав і хоче поговорити про це, хтось прочитав, але радше послухає інших, а хтось не прочитав, але дуже хоче знати, про що книжка. Загалом так і трапилося, і це ок. Цікаво почути думки й ідеї колег, поділитися враженнями й досвідом — це кроки до побудови спільноти.
На зустрічах ми ділимося думками, і це дає повніше враження від книжки, яке вчителі потім несуть у клас, дітям. Ідеї, які висловили на клубі, узагальнюємо в методичній розробці або конспекті засідання — це готовий матеріал, яким можуть користуватися всі охочі, допомога в опануванні нового тексту (ми обирали переважно ті тексти, які в програмах з української літератури нові). Учителі потребують готових рішень для уроків, бо перевантажені й втомлені, тож це непогана допомога.
Важлива також побудова спільноти: люди бачать, що не самі, мають однодумців, можуть обмінятися контактами й співпрацювати тощо. Це горизонтальні зв’язки, які надзвичайно важливі, щоб не почуватися самотнім у професії», — каже модераторка клубу Ірина Пасько.
Читацький клуб «НУШ» – це неформальний простір, де учасники й учасниці можуть обговорити нові (і призабуті) твори з української літератури, що зʼявилися в програмах для 7-х (і частково 8-х) класів «НУШ». Особливу увагу під час онлайн-зустрічей приділяють моментам, які варто було б докладніше розібрати з учнями й ученицями на уроках.
Крім того, в межах клубу педагоги й педагогині зможуть:
- знайти підтримку серед колег,
- поділитися своїми методичними ідеями та лайфхаками,
- а також розбудувати спільноту взаємодопомоги.
Зокрема, під час першого й другого засідання клубу учасники й учасниці розглянули повісті Оксани Радушинської «Метелики у крижаних панцирах» (програма Яценко, 7 клас; програма Заболотного, 8 клас) та Андрія Кокотюхи «Гімназист і Чорна Рука». Ознайомитися з методичним конспектом, що містить основні висновки та ідеї, які обговорювали освітяни / освітянки під час першої зустрічі, можна за посиланням.
Цього разу медіа «НУШ» також не залишить без уваги тих, хто не зможе приєднатися до онлайн-зустрічей з різних причин. Після засідання клубу методисти також укладуть короткий конспект, який допоможе педагогам (-иням) швидко та якісно підготуватися до уроку.