«Залишаємось з Україною» — проєкт, створений для українських дітей, які тимчасово перебувають за кордоном через російську агресію. Це «живі» онлайн-уроки з української мови, літератури та історії України для дітей 5-11 класів. Заняття відбуваються протягом години у двох форматах — ввечері в будні дні та в суботу. У межах цього проєкту професійні вчителі-методистки створили спеціальні навчальні програми, за якими відбувається навчання.
The Star: «Сім’я українських біженців випустила щире послання, в якому подякувала жителям Шеффілда за те, що вони «прийняли нас з розпростертими обіймами»
Британська газета The Star опублікувала історію сім’ї Романюх, які зараз живуть у Шеффілді. Вони переїхали туди після початку повномасштабної війни. Родина вдячна шеффілдцям за гостинність, проте дуже хоче повернутися назад, додому. А поки це неможливо, то намагаються зберігати зв’язок з Україною всіма силами. Вони збираються разом з іншими українцями, щоб поспівати пісень та поспілкуватися. Також записали сина Дмитра до програми «Залишаємось з Україною». Так хлопчик, крім засвоєння програми місцевої школи, не відстає і від української.
Подкаст «”Український щоденник”: Рік війни. Таким чином ви допоможете собі»
В іспанському подкасті «Український щоденник» коментар давала одна з очільниць ГО Галина Титиш. Вона говорить про проєкт «Залишаємось з Україною», як ефективний засіб допомоги дітям тримати зв’язок з українською системою освіти. Зокрема також вона говорить про інші наші проєкти: психологічну допомогу і кетч-ап класи.
Освітній омбудсмен України: «Вимірювання та компенсація освітніх втрат дітей на рівні громади й закладу освіти»
Освітні втрати — це болюча тема для української освіти, особливо через війну та блекаути. Освітній омбудсмен України розповідає про світовий досвід заповнення цих втрат. Як один із варіантів омбудсмен наводить проєкт «Залишаємось з Україною» від ГО «Смарт освіта». Він розповідає про його специфіку, як можна долучитися та користь.
Цим коментарем омбудсмена також поділилися журналісти «Української правди», «РБК-Україна», «Волинських новин».
«Українська правда. Життя»: «Школярі можуть відставати на рік: омбудсмен розповів, як компенсувати прогалини у знаннях учнів»
«Волинські новини»: «Школярі можуть відставати на рік: омбудсмен розповів, як компенсувати прогалини у знаннях учнів»
У статті проєкт «Залишаємось з Україною» згадали як одну з ініціатив громадянського суспільства, яка сприяла опору російському вторгненню. Журналісти розповіли про українських дітей-учасників проєкту, які вимушено живуть за кордоном через війну. Також згадали інші проєкти ГО.
Джерело фото – The Star.