Ці проєкти входять до одного напряму роботи ГО “Смарт освіта”, а саме психологічної підтримки освітян.
Проєкт “Швидка психологічна допомога” спрямований на підтримку освітян, які зіткнулися зі стресом, тривогою, вигоранням та іншими психологічними проблемами. Для них розробили дві навчальні програми, сайт з добіркою навчально-методичних ресурсів, інструментів та статей з психологічної підготовки.
Основним інструментарієм є проведення безкоштовних тренінгів психологічної самодопомоги для учителів, які допомагають впоратися зі стресом, покращити комунікацію з учнями та батьками, зберегти емоційну стійкість, а отже підвищити продуктивність роботи.
“Розвиток психологічної стійкості” — це програма підвищення кваліфікації освітян. Він здійснюється за двома напрямками: проведення тренінгів з психологічної самодопомоги для учительок із використанням методу EMDR, де розповідають про роботу з травмованими дітьми, та супервізії групової роботи з дітьми й батьками за протоколом “Діти та війна”.
“Нова Українська Школа”: “Як говорити з дітьми про війну та улагоджувати їхній стан: поради від психотерапевтки Наталії Подоляк”
Психотерапевтка Наталія Подоляк є тренеркою проєкту “Швидка психологічна допомога”. В цьому матеріалі вона дає дієві поради щодо комунікації на складні теми. Також пані Наталія дає кілька ефективних технік та порад, як справлятися зі стресом та тривожністю.
Цими порадами також поділився Інклюзивно-ресурсний центр №1 Голосіївського району міста Києва
“Нова Українська Школа”: “Діти переживають стресові події легко, якщо отримують правильну підтримку. Поради для батьків і вчителів”
Одна з тренерок програми “Розвиток психологічної стійкості” Тетяна Тимошенко розповіла, як давати свою підтримку дітям правильно. Зокрема — про важливість прикладу стабільного та впевненого дорослого. Також вона надала кілька дієвих методик та вправ, які допоможуть батькам та вчителям впоратися з особистим стресом, а отже і стати опорою для дитини.
“Нова Українська Школа”: “Як учительству впоратися з травматичними розладами. Розповідають психологині”
Ольга Уралова та Тетяна Тимошенко, тренерки проєкту “Розвиток психологічної стійкості”, радять, як діяти при ПТСР. Також вони детальніше розповідають про цю проблему, як уникнути та допомогти постраждалим людям. Також психологині говорять про самодопомогу, яку може надати собі кожен вчитель.
Всі ці статті зібрані в одному місці на сайті “Нової Української Школи”: #Психологічна допомога. ЕМДР
Джерело фото — сайт НУШ.