ГО “Смарт освіта давно і плідно співпрацює з психологинею Світланою Ройз. На нашому спільному рахунку багато реалізованих проєктів. Всі вони різноманітні та націлені на підтримку психологічного здоров’я вчителів, батьків і дітей.
Проєкт “Стійкість для стійких” — це 20 коротких анімаційних відео для дітей і дорослих із демонстрацією дуже простих вправ, що допоможуть заспокоїтися і психологічно себе підтримати. Їх можна використати як вправи для руханок. До кожного відео подано просте пояснення, як вправа діє на людину, яке зможуть зрозуміти навіть діти.
“МОНграм”
Міністерство освіти і науки України опублікувало у своєму офіційному телеграм-каналі нагадування про проєкт “Стійкість для стійких”. Це актуалізація проєкту в сучасних умовах постійного стресу. Вони пояснили, в яких ситуаціях відеоролики будуть помічними та для кого підійдуть.
“НУМО”: Стійкість для стійких: 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих
Міністерська платформа для дошкільнят “НУМО” анонсувала вихід відеоциклу “Стійкість для стійких”. Вони також надали активне посилання, на якому можна знайти ролики. А ще пояснили, для чого і кому підійдуть вправи та практики, зібрані в проєкті.
Також цією інформацією поділились такі медіа:
“НУШ”: Стійкість для стійких: 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих
“Освіта Нова”: Стійкість для стійких: 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих
Верховна Рада України: Стійкість для стійких: 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих
“Погляд”: В Україні створили анімаційних відео про стійкість для дітей
«Картки сили» від Світлани Ройз – це ігрові та терапевтичні картки для роботи з дітьми до 8 років. Вони допоможуть їм відчути свою силу та зменшити рівень стресу. Картки містять зображення тварин, птахів, риб, комах та різних об’єктів і явищ природи. На звороті є невеличкий опис із пропозицією до дії. Їх можна використовувати як для індивідуальної, так і для групової роботи.
UNICEF: Картки сили
UNICEF, партнер проєкту, опублікували всю важливу інформацію про цей проєкт. На сайті є пояснення, як користуватися картками, що це взагалі таке. Також там можна завантажити інструкцію до користування та самі картки.
“НУШ”: Картки сили для дітей: завантажуйте й через гру допомагайте дітям ставати міцнішими
На сайті “НУШ” поділилися новиною про вихід “Карток сили”. Крім посилань на сайт, де можна їх завантажити, журналісти також взяли коментар у Світлани Ройз. Вона говорить, що обрала впізнавані образи, з якими діти самі часто себе асоціюють. Тому тварини виступають своєрідними тотемами, силу яких дитина може перейняти на себе через гру.
«Дихальні картки» від Світлани Ройз. Це ілюстровані картки, які можна використовувати для дітей від 3-х років і до будь-якого віку. Картки стануть в пригоді батькам, вихователям, учителям, психологам, корекційним педагогам. Набір складається з 14 карток. На кожній намальовані різноманітні обʼєкти, рухаючись контурами яких потрібно робити вдихи й видихи. Стрілки задають напрямок руху, а також мають підписи, що потрібно робити – вдих чи видих.
UNICEF: Вдих-видих. Картки для дихальних практик стабілізації
Партнер проєкту UNICEF на своєму сайті розмістив деталі проєкту. Наприклад, “Дихальні картки” підходять для роботи з дітками до семи років. Саме тому важливо зазначити, що всі вправи орієнтовані на тілесність, а не, наприклад, лічбу. Також зі сторінки можна завантажити файл з картками.
На “НУШ” та “Освіторії” також поділилися новиною про вихід такого проєкту. Та додали коментар пані Світлани.
“НУШ”: Для дітей зʼявилися ілюстровані картки для виконання дихальних вправ
“Освіторія”: Світлана Ройз і ГО «Смарт освіта» створили гру для дітей та дорослих
Книжка-практикум «Твоя сила» для дітей та підлітків від Світлани Ройз це 22 прості ідеї та практики, які допоможуть дітям відновлювати психологічну стійкість. Практики можна робити у своєму темпі подумки, а також працювати в самій книжці. Зокрема, вирізати запропоновані шаблони, розмальовувати та взаємодіяти з ними. До кожного завдання є просте пояснення. Використовувати книжку діти можуть як самостійно, так і на уроках. Також її можна пропонувати для опрацювання з психологом.
UNICEF: Твоя сила. Практикум для дітей та підлітків
UNICEF є партнером проєкту. На сторінці розміщено основну інформацію: для кого ця книжка, які в ній завдання, як можна її використовувати. Світлана Ройз розробила практикум за три місяці до повномасштабної війни, коли відчула, що діти потребують підтримки. Користуватися “Твоєю силою” діти можуть як самостійно, так і на уроках.
Новину про вихід книжки на своїй фейсбук-сторінці прокоментував Інститут психології здоров’я:
Інститут психології здоров’я: “Твоя Сила” – це так доречно зараз!
Також вихід книги анонсували:
Національна психологічна асоціація: ТВОЯ СИЛА. ПРАКТИКУМ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
“НУШ”: 22 практики і жарт-метафора. Для дітей і підлітків створили книжку щодо психологічної стійкості
“Освіторія”: РЕСУРСИ ДЛЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ
МАН: Заземлись, пограй, обійми себе: 5 практик самозаспокоєння від Світлани Ройз
Практикуми стійкості та відновлення зі Світланою Ройз це 15-хвилинні онлайн-зустрічі для батьків і учителів. Пропонуються ефективні практики, які можна виконувати, аби краще справлятися зі стресом. Вправи можна робити з дітьми.
“НУШ”: Онлайн-практикуми стійкості та відновлення зі Світланою Ройз
“Нова українська школа” комунікувала проєкт протягом виходу відео. На сайті НУШ є розповідь про практикуми, також актуальні на той момент час та дата виходу відео. А ще на сторінці можна знайти посилання на архів практикумів. Крім того, є коментар від авторки Світлани Ройз.
Практикуми стійкості та відновлення також анонсували такі медіа:
Big Kiev: Практикум стійкості та відновлення: як безкоштовно допомогти собі і близьким
BaraBooka: Світлана Ройз: Я – океан. Я можу розчинити в собі будь-який досвід
«Обійманці» це не просто гра, а й терапевтичний засіб для дітей різного віку. Це понад 10 карток з ілюстраціями та різними видами обіймів. Учасники можуть обирати картки як свідомо, так і випадково. Гра допоможе налагодити тактильну близькість і емоційний зв’язок.
Різні медіа писали про “Обійманці” в день виходу гри. В короткому анонсі вони давали опис, техніку та на який вік розрахована гра. Також розміщували посилання на ресурс, де можна знайти “Обійманці”. А ще ділилися коментарем Світлани Ройз, в якому вона розповідала про користь та терапевтичний ефект гри для дітей, які пережили травматичні події й не можуть налагодити тактильний зв’язок. Зокрема цим ділилися такі медіа: