Методичні матеріали з інструкціями, презентація для освітян та робочий аркуш учням безоплатно доступні на сайті проєкту за покликанням.
Цілі модуля
У цьому модулі ви ознайомитеся з інструкціями щодо написання есе й формування його структурних елементів. А також із завданнями, що тренують навички формулювання тези, пошуку доказів у текстах.
У модулі зібрано вправи, які допоможуть вашим учням і ученицям:
- подолати страх і хвилювання щодо самостійного створення письмового тексту;
- розвинути навичку створення детального плану для написання есе;
- сформувати навичку добору доказів з різних джерел на підтримку своєї тези;
- розвинути навичку швидкого читання та аналізу джерел.
Опис методики
Під час використання цієї методики пам’ятайте, що учням і ученицям потрібні чіткі інструкції та практика для того, щоб успішно створювати тексти.
Закцентуйте, що структурний і послідовний план майбутнього тексту, який створено після читання додаткових джерел та матеріалів, є запорукою написання змістовного тексту, а чітко сформульована теза — основою для есе. Висновки ж мають бути ширшими й докладнішими, ніж теза.
Обговоріть з учнями й ученицями, чому, на їхню думку, під час опрацювання теми есе варто прочитати кілька ресурсів, які відображають різні бачення. Поясніть, що так ми дізнаємося об’єктивну інформацію і досліджуємо протилежні думки. Саме тому під час читання (ознайомлення з джерелами) необхідно помічати й позначати важливі ідеї та докази. Після опрацювання текстів запропонуйте учнівству написати тезу й підсилити її доказами.
Загалом проєкт налічує 9 модулів та добірку художніх й публіцистичних текстів
Щотижня у рамках проєкту виходять нові матеріали для розвитку навичок письма, критичного мислення та читацької грамотності учнів. Модулі 1. “Регулярне письмо”, 2. “Мета текстів і різновиди есе”, 3. “Долучаємося до розмови: шукаємо дискусійні питання, судження і приєднуємося до розмови”, 4. “Поєднуємо докази й тезу”, 5. “Стіл Етвуд. Приєднання до розмови, що триває”, 6. “Поєднання та аналіз текстів” та 7. “Побудова есе” вже доступні на сайті “Національного проєкту: Пишемо есе”.
Усі матеріали напрацьовані командою розробників на основі інструментів, наданих National Writing Project(NWP) – американською організацією з 50-річною історією, яка об’єднує вчителів шкіл, викладачів університетів, дослідників та письменників.
Вони мають доказову ефективність у навчанні написання формальних есе. Їх використовують у школах США понад 10 років. Викладання за цими методиками покращує вміння учнів добирати докази з джерел на підтвердження своїх тез, структурувати текст, логічно та аргументовано письмово формулювати думку.
“Національний проєкт: пишемо есе” здійснює ГО “Смарт освіта” за підтримки Grammarly, National Writing Project, Theirworld та Global Business Coalition For Education.