Він має назву “Побудова есе” та безоплатно доступний на сайті проєкту за покликанням.
Цілі модуля
- навчити учнів і учениць визначати та організовувати в логічну послідовність докази з різнопланових джерел;
- розвинути в учнів і учениць навичку вибору одного з кількох шаблонів есе та навчити тренуватися усно підтримувати дискусію перед написанням чернетки;
- надати учням і ученицям схеми та плани есе, які мають логічну організаційну будову;
- створити середовище, в якому учні й учениці зможуть активно обговорювати тему з однокласниками та однокласницями з метою отримання інформації для написання чернетки есе.
Опис методики
У своїй книзі «Перетворення розмови на текст» (Thomas McCann, Transforming Talk into Text — Argument Writing, Inquiry, and Discussion, Grades 6–12. 2014, 176 р.) Томас МакКенн підкреслює важливість дискусії для занурення учнів і учениць у практику, яка стане важливою для них перед написанням есе. Усна репетиція і перегляд аргументів допоможуть учнівству створити план есе, перш ніж написати його.
Під час запропонованих вправ, зокрема «Вони кажуть — Я кажу», учні й учениці опрацьовуватимуть основні структурні схеми для написання формального есе, а також практикуватимуться в доборі, зв’язуванні та пріоритезації доказів.
Ця вправа полягає в усних репетиціях, під час яких учні й учениці мають упорядкувати докази та структурувати текст.
Загалом проєкт налічує 9 модулів та добірку художніх й публіцистичних текстів
Щотижня у рамках проєкту виходять нові матеріали для розвитку навичок письма, критичного мислення та читацької грамотності учнів. Модулі 1. “Регулярне письмо”, 2. “Мета текстів і різновиди есе”, 3. “Долучаємося до розмови: шукаємо дискусійні питання, судження і приєднуємося до розмови”, 4. “Поєднуємо докази й тезу”, 5. “Стіл Етвуд. Приєднання до розмови, що триває” та 6. “Поєднання та аналіз текстів” вже доступні на сайті “Національного проєкту: Пишемо есе”.
Усі матеріали напрацьовані командою розробників на основі інструментів, наданих National Writing Project (NWP) – американською організацією з 50-річною історією, яка об’єднує вчителів шкіл, викладачів університетів, дослідників та письменників.
Вони мають доказову ефективність у навчанні написання формальних есе. Їх використовують у школах США понад 10 років. Викладання за цими методиками покращує вміння учнів добирати докази з джерел на підтвердження своїх тез, структурувати текст, логічно та аргументовано письмово формулювати думку.
“Національний проєкт: пишемо есе” здійснює ГО “Смарт освіта” за підтримки Grammarly, National Writing Project, Theirworld та Global Business Coalition For Education.