Днями одному з найбільших наших проєктів виповнилося 2 роки. За цей час до нього долучилося 160 волонтерів із Канади, Австралії, Португалії, Австрії, Туреччини, США, Іспанії, Японії, Південної Кореї та Індії, що провели понад 1 600 безоплатних онлайн-занять з англійської мови та 23 курси розмовної англійської в українських школах. А кількість приєднань до уроків сягнула вже 60 000!
Олена Жупанова, менеджерка проєкту розповідає:
«Якось один хлопчик захоплено сказав: «Я ніколи не розмовляв з людьми з інших країн, це вперше в житті!». Надихає, що наші українські вчителі охоче реєструють класи на заняття і готові приєднуватися разом з ними після уроків, і навіть у п’ятницю ввечері.
Розчулило, коли запитала волонтера Адама з Японії, чи зможе він долучатися в наступному році? Відповів: «Проводитиму стільки, скільки потрібно. Навіть до кінця війни».
«Україна розмовляє англійською» – один із тих проєктів, які ГО «Смарт освіта» створила у відповідь на виклики повномасштабного вторгнення. Перші кроки у його втіленні робили освітянки Дарина Сіжук та Лідія Поворознюк у лютому 2022 – тоді уроки проводилися і англійською, і українською. Згодом нашу ідею підтримав директор канадської школи Дейвід Фалконер, який не лише допоміг залучити більшу частину іноземних волонтерів з усього світу, а й заснував ініціативу «Classrooms Without Walls», що й донині підтримує наші освітні ініціативи.
Уже у вересні проєкт очолила Олена Жупанова, і донині у ньому викладають лише іноземні вчителі-волонтери, які допомагають дітям вивчати англійську. У день народження проєкту команда зібралася разом, аби провести святкове заняття з українськими дітьми, серед яких є й ті, хто з проєктом від початку.
Мета «Україна розмовляє англійською» полягає в тому, щоб забезпечити безоплатні англомовні зустрічі для українських дітей, аби не лише покращити мовні навички, але й продемонструвати підтримку з усього світу, надати безпечний простір і спільноту, запропонувати можливості для отримання нових знань та дозвілля.
Окрім того, підвищення рівня англійської допомагає українським дітям та підліткам зменшувати споживання російськомовного контенту та заміщувати його англомовним.
«Мені «Смарт освіта» дуже допомогла – моя розмовна англійська стала набагато кращою. Найбільше мені подобається, що в кожному вчителі є щось особливе, те, що я можу дізнатися. Наприклад, від викладача із Туреччини я вивчила деякі турецькі слова, дізналася про його життя, і це цікаво. У кожного вчителя є своя, як кажуть, родзинка, яка мене приваблює.
Ну і, звісно, мені подобається, що на цих уроках можу вільно розмовляти англійською – тобто, практикую себе. А ще я спілкуюся з деякими дівчатами з проєкту, і покращую з ними й українську», – ділиться учасниця проєкту Поліна Борисенко.
Під час онлайн-занять діти мають можливість поспілкуватися з англомовними волонтерами з усього світу на різноманітні теми. Зокрема:
- програмування та математика,
- читання та обговорення книг,
- англійська для дітей молодшого віку,
- уроки з малювання,
- розмовні клуби для підлітків,
- музика, лялькові театри та майстерки,
- сторітелінг-клуби,
- природознавчі заняття тощо.
До проєкту долучаються і зіркові гості: астронавт Кріс Хетфілд, фокусник Кріс Пілсворт, режисер Сергіо Наваррета, телеведучий та автор Боб Макдональд. А також океанологи Ocean Wise, бібліотекарі Edmonton Public Library, працівники NASA, успішні ІТ-розробники та багато інших.
«Я розумію, наскільки англійська мова важлива у нас час, адже кожна професія і кожна робота потребує знань цієї мови. Минулої весни моя мама знайшла інформацію про ваш проєкт, я обрала теми, які мені подобаються, і почала приєднуватися до занять. З першого уроку і донині мої улюблені заняття – з Ельзою Канаріо. Вона дуже цікаво проводить уроки, завжди дає цікаві теми, організовує інтерактиви, тому з нею навчатися ніколи не нудно», – розповідає учасниця проєкту Флоріана Раку.
Слідкуйте за новинами проєкту та розкладом занять у нашому телеграм-каналі.
Завдячуємо реалізації проєкту Educo Foundation, Девіду Фалконер та Маргіт Мюллер – співзасновникам ГО “Classrooms Without Walls”, Ocean Wise Conservation Association, EPLdotCA, Strive2Thrive та усім нашим волонтерам.