Менеджерка проєкту «Вчися вухами» Ірина Шарова розповіла про аудіоуроки на події в пресцентрі Українського кризового медіацентру: «Вчитися можна не лише за столом чи партою: як аудіоуроки підтримують вчителя та учнів в процесі навчання».
Ірина Шарова говорила про:
- Ідею створення аудіоуроків проєкту «Вчися вухами» та в чому їх особливість: як уроки корисні і учням, і освітянам, і студентам. А також яким чином проєкт допомагає заповнювати прогалини в освітньому процесі з тем історії Криму, секс-освіти, а також, які плани команда має на майбутнє.
- Курс уроків «Історія Криму»: як він допомагає деміфологізувати історію Криму та як інтегрувати її в уроки з історії України. Дати відповідь на питання, що таке Крим, де він знаходиться в ідентичності української політичної нації, які у нас є спільні історичні події, що нас об’єднує та як ми можемо допомогти один одному рухатися в майбутнє разом.
- Старт курсу про секс-освіту: як ці аудіоуроки допомагають розібратися з тим, як і чому тіло змінюється під час пубертату, що з цим робити, а також що таке секс та як відповідально підходити до інтимного життя.
- Курс з громадянської освіти, який допоможе вчителям цілісно підійти до об’ємного предмета.
- Екологічну свідомість як освітній напрям та запуск курсу з цієї теми: чому екологія — це про інженерні та економічні рішення, а також чому суто біологічний підхід до теми не є ефективним. Майбутній курс має на меті розширити уявлення про екологію до практичної цінності.
«Дуже хочеться продовжувати працювати з точними науками. Також щодо екологічної свідомості ще не вичерпані теми, зі вступом до STEM ми бачимо, куди рухатися, також зі секс-освіти є неопрацьовані теми. Прагнемо зайти в молодшу школу, у нас є також ідея проєкту, спрямованого на дошкільнят. Тоді б це побудувало чудову систему, де дитина з 4 років знає, що є такі аудіоуроки, де можна дізнаватися надійну інформацію в межах шкільної програми й в цілому про світ», — розповідає про плани проєкту Ірина Шарова.
Модератором події став Ігор Стамбол, кандидат історичних наук, координатор пресцентру Українського кризового медіацентру, автор аудіоуроків «Вчися вухами».
«Для колег-освітян можливість записати такий урок — це нагода поекспериментувати над жанром, спробувати власні сили та зусилля, зрозуміти себе і найголовніше — залишити певний результат, запис, який буде звучати й залишатиметься актуальним досить довго», — зазначав Ігор Стамбол.
Повну версію розмови можна подивитися на YouTube за посиланням.
Нині для всіх охочих доступні 532 уроки, які можна слухати на сайті проєкту та 5-х платформах: Spotify, YouTube, Apple Podcast, NV, Megogo. Сумарно на всіх майданчиках команда проєкту нарахувала близько півмільйона прослуховувань!
Проєкт «Вчися вухами» реалізовує ГО «Смарт Освіта» в межах співпраці з ChildFund Deutschland і Educo та фінансування Sternstunden.