Керівниця «Смарт освіти» Галина Титиш в етері Радіо «Накипіло» 14 серпня розповіла про розширення проєкту «Залишаємось з Україною».
«Залишаємось з Україною» – проєкт для учнів 5–11 класів, які знаходяться за кордоном, і які можуть дистанційно вивчати українську мову, літературу та історію України, аби зберегти зв’язок із Батьківщиною та українською системою освіти. А з вересня 2024 року проєкт розширюється і на школярів 3-4 класів.
За словами Галини Титиш, планується набрати близько 150 учнів та учениць 8-10 років, які вивчатимуть наразі тільки українську мову та читання, а тексти, які читатимуть діти під час занять, будуть україноцентричними. Надалі, звертає увагу Галина Титиш, у програму планують додавати компоненти з історії та культури.
«Ми розробили шкалу, за якою можна визначити, наскільки дитина сприймає українську мову на слух, чи вона вміє читати та писати. Ми об’єднуємо дітей, які потрапляють у проєкт, відповідно до їхнього рівня володіння українською мовою, а не беремо та одразу починаємо рухатися із ними за програмою 3 чи 4 класу», – зазначає Галина Титиш.
Також на цей рік продовжиться набір на навчання дітей 5-11 класів. З досвіду попередніх наборів, каже Галина Титиш, проєкт допомагає не тільки вивчати історію, українську мову та літературу, а й формувати патріотичну спільноту:
«Довкола цих дітей вибудовується україномовна та українознавча спільнота: вони прагнуть знати більше, дуже активні в обговоренні. Крім навчання за програмою діти мають проєктні уроки: день вишиванки, розповідають про історію та культуру країн, у яких зараз живуть, знайомляться з тим, що зараз відбувається в Україні. Це така здорова українознавча компонента для дітей, які зараз за кордоном», – звертає увагу Галина Титиш.
Послухати повну розмову в ефірі можна сайті Радіо «Накипіло» за посиланням.
Проєкт «Залишаємось з Україною» реалізовує ГО «Смарт освіта» за підтримки Theirworld.