Знайомтесь, це Іван Грушевський, 17-річний юнак з Києва, що все життя захоплюється космосом, безмежністю Всесвіту, його таємницями та різноманітністю. З дитинства Іван завжди з нетерпінням чекав на новини про космічні відкриття: нові зірки, планети, галактики… Але тоді хлопець і не підозрював, що цього літа напише свою власну книгу англійською про подорож людства на Марс.
Завдяки проєкту «Україна розмовляє англійською» від ГО «Смарт освіта» Іван зміг познайомитися з Брюсом Каллоу, канадським популяризатором науки й автором книжок про космос, колишнім консультантом із комунікацій відомого астронавта NASA доктора Франкліна Чанга Діаса. Відвідуючи заняття англійською із Брюсом, Іван активно ділився своїми знаннями про науку, космос та нові технології. І саме тоді хлопцю запропонували участь у менторській програмі з написання власної художньої книги про колонізацію Марса — про перших трьох випускників програми та їхні космічні книги читайте тут.
Отже, космос, Марс, англійська мова і співпраця із ментором із величезним науковим досвідом — для Івана все склалося у можливість мрії, на яку він з радістю погодився. Саме так історія під назвою «Red Sunrise» втілилася у реальність.
«Я був шокований, але й неймовірно щасливий взяти участь у програмі! Не гаючи часу, я написав листа Брюсу, у якому поділився своїми думками та запропонував співпрацю. Під час першої зустрічі по відеозв’язку між нами одразу виникло взаєморозуміння, яке ґрунтується на спільних інтересах, улюблених фільмах та баченні майбутнього. Мені було неймовірно цікаво брати участь у наших зустрічах, де ми обговорювали ідеї, ділилися думками про теперішній час та шукали найкращі шляхи до написання моєї книги», — розповідає Іван.
Прочитати книгу можна тут.
Іван прагнув не просто розповісти про Марс, а й створити захопливу історію, яка змусила б читачів замислитися над важливими питаннями майбутнього. Нещадна експлуатація ресурсів Землі, економічний занепад, катастрофічні кліматичні зміни — такою є реальність головного героя Едварда Сокола, що живе на нашій планеті у 2077 році. Інженер-енергетик з передмістя Львова одного дня бачить рекламу-заклик приєднатися до місії з колонізації Марса. Ідея втечі від занепаду Землі заради нового життя на Червоній планеті запалює в героєві іскру надії, паралельно піднімаючи філософські питання вибору і правильних рішень.
«Red Sunrise» — історія, що досліджує теми стійкості, надії та незламності людського духу. А ще — провокує задумуватися над власним життям та життям нашої планети, погоджуватися і сперечатися із вчинками героїв та не переставати мріяти навіть тоді, коли все навколо відчувається безнадійним.
«Я завжди любив читати цікаві та глибокі книги, які змушують задуматися над життям і своїми цінностями. Однією з таких книг для мене стала «1984» Джорджа Орвелла. Її антиутопічний світ змусив мене по-новому поглянути на свободу та відповідальність. Окрім літератури, мене також захоплюють відеоігри. Атмосфера Cyberpunk 2077 та фільму «Bladerunner» глибоко мене вразили. Ці твори з їхнім похмурим футуризмом та візуальними ефектами стали для мене джерелом натхнення під час написання книги.
Крім того, я вірю, що дослідження космосу — це не просто наука, це шлях до майбутнього. Це можливість знайти нові ресурси, нові технології та нові способи життя. Це можливість об’єднати людей з різних країн та культур навколо спільної мети. А колонізація Марсу — це не лише мрія, а й логічний напрям, до якого людство має прагнути. Дослідження та освоєння цієї планети стануть важливим кроком у нашому розвитку та відкриють нові двері до майбутнього».
Як розповідає Іван, створення книги стало для нього справжньою пригодою — складною, проте неймовірно цікавою. А співпраця з Брюсом — це один з найяскравіших досвідів в його житті:
«Він відкрив мені нові горизонти, навчив наполегливості, вірі в себе та показав, що я здатен втілювати свої фантазії, ідеї у життя. Я щиро вдячний Брюсу за його підтримку, знання та дружбу.
Щиро вірю та сподіваюсь, що моя книга буде цікавою та корисною для широкого кола читачів. Її мета — не лише розважити, але й змусити замислитися над нашим майбутнім, майбутнім людства», — натхненно завершує свою історію створення книги Іван Грушевський.
Слідкуйте за новинами та цікавими заняттями з іноземними волонтерами у рамках «Україна розмовляє англійською» у телеграм-каналі проєкту.
Проєкт здійснює ГО «Смарт освіта» у партнерстві з «Classrooms Without Walls».
Авторка: Ольга Лещик, журналістка, викладачка акторського мистецтва, режисерка