“Вчися вухами” — це безоплатні аудіоуроки з української мови, літератури та історії України для учнів 8–11 класів. Проєкт “Вчися вухами” здійснює ГО “Смарт освіта” за підтримки Educo Foundation. У майбутньому школярі зможуть прослухати уроки зі всесвітньої історії та громадянської освіти.
У серії уроків з історії України вчителі допомагають розібратися у тонкощах, пов’язаних з історичними подіями нашої держави та розповідають маловідомі факти, перетворюючи уроки на цікаві пізнавальні подорожі минулим у реальному часі.
Цього разу ми пропонуємо вам прослухати три різноманітні уроки:
8 клас. Козацька кров або Чому свобода понад усе?
З учителькою історії Натою Чорною ви спробуєте знайти відповіді на питання, що таке “козацька кров” та чому підлітки слово “свобода” асоціюють зі словом “козак”. Дізнайтеся про етимологію слова, причини виникнення козацтва як явища. Відправтеся у мандрівку місцями, де жили козаки та зазирніть у козацький курінь, щоб відчути, яким було життя на Запорізькій Січі.
Слухати тут.
10 клас. Чому Україна потрапила в склад тоталітарної імперії СРСР. 1917–1923 роки
Вчителька історії Ната Чорна зануриться разом із вами у період імперії СРСР. Вона допоможе розібратися в тому, як утворилася УНР, цікаво розкаже про Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, утворення більшовиками Української Соціалістичної Радянської Республіки та війну між більшовицькою армією та армією Директорії. Також ви з’ясуєте, що таке “воєнний комунізм”, вчителька пояснить обставини та причини голодомору 1921-1923 років, розкаже про Денікінський режим, утворення комуністичних партій та власне СРСР. Буде цікаво!
Слухати тут.
11 клас. Україна в умовах системної кризи СРСР: черги як стиль життя. Криза совєцької економіки очима громадян
Учитель історії Владислав Штегельський на прикладі повсякденного життя українців розбирається в тому, якою була економічна система в період “застою”. Разом із вчителем ви розглянете детально, якими були ознаки кризи совєцького ладу, і чому він був приречений, а також зможете поміркувати, яким чином цих криз можна було би уникнути. Свої пропозиції можна надіслати вчителеві на перевірку або написати есе та отримати аргументований коментар.
Слухати тут.
Нагадаємо, що стежити за анонсами уроків можна на сторінці “Вчися вухами” в Instagram.
Читайте також: ““Вчися вухами”: нові аудіоуроки для 8, 10 та 11 класів з української мови, літератури й історії України”.