Верховний комісар ООН у справах біженців у лютневому звіті зазначив, що 77% українських біженців уже хочуть повернутися додому. Проте, на жаль, не всім це вдасться зробити найближчим часом. Однією з важливих потреб українців та українок, які наразі вимушено перебувають за кордоном, є соціальна підтримка. Адаптація до чужої країни, мови, людей — все це складний процес, який вимагає багато сил. І більшою мірою не фізичних.
Резильєнтність (від англійського resilience — “пружність”) — це властивість людської психіки адаптуватися до важких життєвих обставин. Такий ресурс є в кожного та кожної, проте він скінченний. Чи не найбільш значущим чинником підтримки резильєнтності є створення сприятливих умов для суспільного життя. Це допомога однодумців, поновлення рутинних соціальних ритуалів, формування відчуття причетності до спільноти.
Наш проєкт “Залишаємось з Україною” — передусім про освіту, про майбутнє повернення дітей до українських шкіл. Але також націлений на створення комфортного та безпечного простору для дітей і батьків, які переживають стрес, адже покинули свої домівки.
Ми були дуже розчулені, коли отримали відгук від Марини, мами учасника проєкту Руслана Самодурова:
“Можливо ви й не здогадуєтеся, яку важливу справу робите, що просто врятували нас від емоційного вигоряння та відчуття, що ми загубилися, відстали й залишилися сам на сам із всіма труднощами в навчанні, ще й інших було, хоч відбавляй)))
Мій син навчався у вашому проєкті три чверті. Ми з ним дуже раді, що знайшли вас!
Так склалися обставини, що кілька місяців минулого року він не мав можливості взагалі вчитися. Спочатку ми потрапили під окупацію, потім не мали зв’язку, потім мандрували, шукаючи більш безпечне, ніж до цього, місце. Умови та емоційний стан був “не про навчання”.
А коли відчули себе у безпеці, син намагався вчитися далі. В той час ми опинилися в Англії, і він мав ходити у коледж. На онлайн-уроки у своїй рідній школі вже не зміг повернутися, бо приходить з навчання пізно. Перейшов на сімейну форму навчання. Зрозуміли, що тепер освіта — наша особиста відповідальність
Самостійно вчитися, надолужувати та організовуватися було складно. Сплачувати за заняття з репетиторами зараз нашій родині стало неможливо. Тож було велике напруження…
Яким же щастям стало потрапити в цей час до вашого проєкту! Викладачі — наші земляки. Щирі, чуйні, віддані своїй справі люди. Ми надзвичайно вдячні всій команді вашого проєкту, засновникам та ідейним керівникам за підтримку, за навчання, за емоційне урівноваження.
Стало легше, бо ми не одні, стало спокійніше, бо син повернувся у звичне середовище, стало на душі тепло, бо є на Землі люди, що дбають про наших дітей, їх освіту, отож і про майбутнє нашої країни!)
Щиро дякую!🙏❤️
Натхнення, сил, процвітання та Перемоги! 💛💙”
_________
«Залишаємось з Україною» – проєкт, в межах якого учні 5–11 класів мають змогу дистанційно вивчати українську мову, літературу та історію, аби зберегти зв’язок із Батьківщиною та українською системою освіти.
Проєкт створений та діє за підтримки Theirworld, Global Business Coalition for Education, Educo Foundation.