Сьогодні неможливо уявити світ без інтернету. Фільми, музика, новини, спілкування, робота та навчання – все це перемістилось онлайн. Але наскільки добре ми та наші діти обізнані з цим середовищем? Як визначити, де правда, а де брехня? З ким ми можемо спілкуватися безпечно? Які додатки можна завантажувати без загрози для власного пристрою, а які ні? Що таке цифрові сліди та чи можуть шахраї скористатись ними?
Знайти відповіді на ці запитання допоможе безплатний онлайн-курс «Основи кібербезпеки для школярів», розроблений CRDF Global в Україні спільно з ГО “Смарт освіта” та технічними експертами компанії Technomatix.
Курс, який спеціально розроблявся для школярів молодшого, середнього та старшого віку, складається з п’яти частин:
- 1-2 класи;
- 3-4 класи;
- 5-6 класи;
- 7-9 класи;
- 10-11 класи.
Проходження курсу відбувається у три етапи:
- 1 етап: ознайомлення з теоретичним матеріалом – слайд-шоу, пізнавальні відео, взаємодія з інтерактивами;
- 2 етап: виконання вправ – відповіді на контрольні запитання та виконання практичних завдань;
- 3 етап: фінальне тестування та отримання сертифіката, який засвідчує рівень знань учня з кібербезпеки.
Також ГО “Смарт освіта” розробила методичні рекомендації для вчителів щодо викладання курсу в школі. Для батьків же є памʼятки, розроблені дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз, в яких вона пояснює, як батькам допомогти дітям почуватися безпечніше в кіберпросторі.
Доступ до курсу буде відкрито вже зовсім скоро. А поки ви можете ознайомитись зі статтею Нова українська школа про те, як і чому дітей потрібно навчати кібербезпеки:
______
Курс “Основи кібербезпеки для школярів” розроблено CRDF Global в Україні у співпраці з ГО “Смарт Освіта” та технічними експертами компанії Technomatix, за підтримки Державного департаменту США (Офіс із координації допомоги Європі та Євразії).