Другий рік проєкту “Залишаємось з Україною” добіг кінця. Це проєкт, створений для українських дітей, які тимчасово перебувають за кордоном через російську агресію.
Протягом навчального року вчителі проводили «живі» онлайн-уроки з української мови, літератури та історії України для дітей 5-11 класів. Навчання у проєкті відбувалося за спеціальними навчальними програмами, розробленими нашими вчителями-методистами.
У проєкті взяв участь 1881 учень. Це 80 навчальних груп і 53 вчителі. Загалом було проведено 7920 уроків – по 2640 з кожного предмету (українська мова, література та історія України).
У кінці проєкту 580 дітей отримали сертифікати. Проєкт охопив більше ніж 20 країн, зокрема Велику Британію, Німеччину, Польщу, країни Балтії, США, Канаду, Скандинавські країни та ще багато інших, де українці знайшли прихисток від війни.
Олена Будик, менеджерка проєкту “Залишаємось з Україною”:
“Проєкт “Залишаємось з Україною” є для мене променем надії, особливо, коли спостерігаєш за вчителями і дітьми. Затятість, натхненність, винахідливість і проактивність вчителів, з великою любов’ю в серці до дітей і свого предмета. Відповідальність, мотивація і прагнення знань у дітей, які приходили на уроки, виконували домашні завдання, з готовністю брали участь в тематичних проєктах, попри своє навантаження в інших школах, додаткові гуртки, вони приходили вчитись.Другий рік проєкту поєднав набагато більше дітей, у порівнянні з першим, і ставлення їхнє теж змінилось. Окрім знань діти приходять за спілкуванням, за можливістю без остраху ділитись думками, без вагань ставити питання, поділитись тим, що хвилює, і головне – відчувати справжню підтримку і від вчителів, і від одногрупників”.
Уроки української мови, літератури й історії давали школярам можливість хоч ненадовго відчути себе вдома та давали надію, що коли вони повернуться в рідні школи, – то не відстануть від програми.
У проєкті не було оцінок. Учні мали чотири тестування, проходити які було не обов’язково, проте більшість таки брала в них участь.
Окрім основних уроків, були також творчі заходи. До кожного з них діти охоче долучалися: робили поробки, розписували яйця, співали пісні та багато іншого.
Марина Семишкурна, координаторка проєкту “Залишаємось з Україною”:
“Найбільше про в проєкті надихають та захоплюють діти, які попри велику завантаженість так активно підтримували всі додаткові ідеї організаторів.
Запамʼяталася наша ідея з привітанням всіх мам. Щойно ми розіслали заклик до дітей, як нам в особисті написало понад 200 дітей 🙌🏼
І завдяки такій щирій підтримці ми, в свою чергу, все робили у визначені терміни (інколи вночі). Але підвести дітей ми не могли 💚”.
Через проєкт «Залишаємось з Україною» ми прагнемо не лише показати важливість збереження зв’язку з Україною для тих, хто зараз закордоном. «Залишаємось з Україною» — це також спільнота вчителів, які хочуть змінювати освітню сферу, адже левова частка формування особистості відбувається саме через освіту.
Вони — не лише наставники. Передусім це люди, до яких діти можуть звернутися з будь-якого питання й завжди розраховувати на розуміння та підтримку.
Вчителька проєкту Ірина Калітовська:
“Проєкт із такою символічною назвою став певним викликом для мене. Хоча й працювала в проєкті другий рік, все ж хвилювалася, як для таких різних учнів створити атмосферу, в якій комфортно вчитися.
Як стати спільнотою, об’єднаною однією ідеєю, як залишатися з Україною, коли територіально далеко від рідної землі. Але нам це вдалося. Ми стали згуртованими командами. Діти не лише навчалися, а й багато розповідали про різноманітні захоплення, про досягнення у нових школах, про свої мрії.
Тепло попрощалася з одинадцятикласниками, які здобуватимуть освіту в європейських університетах. А шестикласники хочуть знову зустрітися у вересні, щоб залишатися з Україною”.
Вчитель проєкту Євгеній:
“Працюю в проєкті вже другий рік (як же швидко йде час…) і щиро хочу подякувати за таку можливість всім організаторам та адміністраторам курсу “Залишаємось з Україною”! Дуже приємно працювати з дітьми, бачити в багатьох зацікавленість предметом, читати відгуки батьків, які пишуть і дякують особисто. Дякую Вам за таку чудову можливість отримати гарні емоції, за постійну підтримку і розуміння протягом року”.
Вчителька проєкту Іванна Рижан:
“Приєднуюся до подяк вчителів. Також другий рік працюю тут. Прекрасна організація, підтримка, діти натхненні, вмотивовані, радо слухають українське слово, навчаються, просять матеріали, цікавляться. Надзвичайно приємне і надихаюче спілкування. Благословенної вам дороги, любі учні, успіхів та досягнень”.
Ми щиро вдячні всім причетним: учасникам — за активність, батькам — за віру в наш проєкт і що постійно були на зв’язку, вчителям — за те, що попри всі виклики не зупинялися і надавали якісну освіту.
Команда проєкту вже починає готуватися до наступного навчального року із натхненням та вірою у силу української освіти, а також з бажанням бути опорою для всіх українських дітей, що потребують підтримки й звʼязку з рідною країною.
Юлія Вишневська, координаторка проєкту “Залишаємось з Україною”:
“Результат нашої роботи можна побачити у відгуках від тих людей, для кого ми це все робимо. У цьому році ми отримали велику кількість вдячностей від батьків, дітей та вчителів. Саме це дає віру у те, що ми робимо важливу справу”.
Проєкт “Залишаємось з Україною” реалізовується ГО “Смарт освіта” за підтримки Global Giving.