Наше спільне відео з партнерами Theirworld, Global Business Coalition for Education про проєкт «Залишаємось з Україною» доступне для перегляду:
Науковці доводять, що до 12 років мовлення людини доволі легко змінюється під впливом оточення. Дитина, яка в дев’ятирічному віці потрапила в іншомовне середовище, може повністю забути рідну мову. І навіть дорослі з часом починають втрачати навички спілкування, адже основа володіння мовою — повсякденне її використання.
Війна змусила багатьох шукати прихистку закордоном. Серед них і десятирічний Максим та його мама Анастасія. Наразі вони знаходяться в Лондоні. Максим — учасник проєкту «Залишаємось з Україною». Він ходить в лондонську школу, на додаткові заняття з англійської й вже доволі освоївся в новому середовищі. Але хлопець також знаходить час відвідати заняття, які нагадують йому про Україну.
Володіти багатьма мовами — це чудово. Проте мати ниточку, яка зв’язує дитину з рідною землею, її мовою та культурою і не дає забути, хто вона і звідки, вкрай важливо.
Створюючи цей проєкт, ми прагнули не лише показати важливість збереження зв’язку з Україною для тих, хто зараз закордоном. «Залишаємось з Україною» — це також спільнота людей, які хочуть змінювати освітню сферу, адже левова частка формування особистості відбувається саме через освіту.
На відео ви можете побачити Наталію, вчительку, яка працює над проєктом після своєї основної роботи. Не дивлячись на втому, не зважаючи на відключення світла, при свічках і ліхтариках — ось так наші вчителі проводили заняття цієї зими. А також Катю Костенко, нашу проєктну менеджерку. Вона — одна з тих, на чиїх плечах тримається цей проєкт.
Але є ще багато людей, яких немає на відео, проте їхня роль теж важлива. Це наше ком’юніті однодумців: команда «Смарт освіти», вмотивовані освітяни, наші партнери, родини дітей і всі-всі, хто хоче змін на краще й готовий задля цього працювати.