Запрошуємо студентів-істориків/-кинь, учителів/-льок історії, активістів/-ток та представників/-ниць корінних народів Криму, а також всіх охочих на офлайн зустріч у Києві «Крим (не)вивчені уроки історії». У межах події обговоримо виклики з інтеграції історії Криму в навчальний процес, а також освітні інструменти, які можуть спростити це завдання для вчителя.
Коли: 30 жовтня о 14:00
Де: Червоний корпус КНУ імені Тараса Шевченка
Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/simDeVFnF3UAi5LE8
Упродовж століть імперська, а згодом совєцька росія створювала фальшивий історичний наратив щодо поневолених нею народів та земель. Тож тривалий час історія кримського півострова та його корінних народів залишалася великою білою плямою і в історії України.
Переосмислення подій на землях Криму і ролі корінних народів в процесі українського державотворення розпочалося тільки у 2014 році. Тоді ж поступово вписували історію Криму та його народів у шкільну програму з історії України. У 2022 році концепція шкільної історичної освіти в Україні була принципово переглянута. А все ж нам досі необхідно розвінчувати міти та поширювати правдиву інформацію про історію півострова та його корінні народи.В межах події обговоримо виклики з інтеграції історії Криму в навчальний процес, а також освітні інструменти, які можуть спростити це завдання для вчителя. Запрошуємо до обговорення студентів-істориків, вчителів історії, активістів та представників корінних народів Криму, а також всіх охочих.
Запрошені спікери:
- Мартін-Олександр Кислий, к.і.н., історик, дослідник історії Криму, співавтор проєкту «Когнітивна деокупація Криму» для Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
- Олександр Панарін, к.і.н., історик, автор підручників і посібників з історії, офіцер ЗСУ.
- Антоніна Макаревич, к.і.н., дослідниця історії Османської імперії, учителька та співавторка підручників з історії та громадянської освіти.
- Мамуре Чабанова, філологиня, перекладачка та викладачка кримськотатарської мови, співавторка онлайн курсу «Qırım: Крим – це ми».
- Ірина Вишня, к.і.н., викладачка історії та правознавства.
- Олександр Охріменко, к.і.н., співавтор онлайн курсу «Qırım: Крим – це ми».
- Ірина Шарова, координаторка освітнього проєкту аудіоуроків «Вчися вухами», редакторка курсу аудіоуроків «Історія Криму».
Подію модеруватиме Юлія Топольницька, к.і.н., асист. кафедри новітньої історії України КНУТШ, співавторка підручників, посібників та курсів з історії та громадянської освіти, авторка і методистка освітнього медіа «НУШ» від ГО «Смарт освіта».
Подію організовують катедра Новітньої історії України (історичний факультет КНУ) та проєкт аудіоуроків «Вчися вухами» від ГО «Смарт освіта».