Команда фахівців із лабораторії дитячого читання «БараБука» НЦ «Мала академія наук України» та експертів-освітян і психологів ГО «Смарт освіта» продовжують роботу над проєктом “Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир”.
Ми зібрали всі українські книги, які написали сучасні автори на тему війни. Наразі відбувається закрите голосування експерток щодо відбору рукописів. До майбутнього посібника увійдуть ті, що наберуть від 4 і більше балів (за 5-бальною шкалою оцінювання).
Наша експертна рада: Галина Титиш, Тетяна Стус, Світлана Ройз, Ольга Купріян, Марія Артеменко, Анна Третяк, Анастасія Музиченко, Галина Ткачук.
Нагадуємо, що підсумком нашої роботи стане серія вебінарів, третій тематичний посібник для батьків та освітян, а також відео та текстові матеріали під тегом #якговоритиздітьмипровійну (перші два посібники були створені ГО «Смарт Освіта» спільно з “БараБукою”, «Українським інститутом книги» та НЦ «МАНУ» у 2019, 2021 рр.; є у відкритому доступі на сайті «Живі письменники»).
Перелік сучасних дитячих та підліткових книг, які стосуються тем бойових дій, травм, втрат, а також тих, що торкаються важливих у контексті війни аспектів життя, команда експерток “БараБуки” почала складати ще з початку війни, у 2014 році. І навіть зараз, під час голосування, він доповнюється. Оскільки з’являються нові твори.
Переглянути список можна тут.
Таня Стус, засновниця та керівниця «БараБуки»: «Варварська війна з тисячами невинних жертв у центрі Європи, вимушене переселення мільйонів осіб у пошуках безпеки, жорстоке руйнування цілих міст у технологічно та інформаційно прокачаному ХХІ столітті – такого досвіду ще не “опрацьовував” світ, і ніхто не дасть нам, українцям, рецептів подолання отриманих психологічних травм та супроводу в них. У потребі напрацювання власних інструментів команда Простору підтримки дитячого та підліткового читання “BaraBooka” пересвідчилася, спілкуючись із читачами та українськими “Живими письменниками” впродовж весни на “живих читаннях”. Трагічні досвіди, які переживає суспільство, змусили нас шукати способи супроводу дітей та дорослих у травматичних обставинах. Читання та контакт із книжкою є одним із найбільш ефективних інструментів у цьому».
Ми висвітлюватимемо перебіг проєкту “Живі письменники”, тож стежте за нашими новинами.
Проєкт реалізуємо завдяки Українському інституту книги.