Гра “Невидимі дари: знаходь свою силу” з самого випуску користується великим попитом серед батьків та вчителів. Творці гри — дитячий психолог Світлана Ройз та ГО “Смарт Освіта” — говорять про те, що це повноцінний посібник для рефлексії, самопізнання та емоційного зцілення. Тож давайте дізнаємося про неї більше.
Гра призначена для дітей 3-10 років і створена в допомогу батькам, освітянам, психологам, ведучим дитячих груп — для того, щоб діти та дорослі в ігровій формі повертали контакт зі своїм тілом.
У “Невидимі дари” можна грати як в групі (кількість учасників необмежена), так і лише з одним гравцем.
Ця гра про тіло, поведінку і силу слова, які в поєднанні дають потужні ресурси на кожен день. А ще — про дари сили, які можна пригадати, відкрити в собі або оволодіти ними, виконавши ігрові практики, описані на картках. Адже нам важливо відчути, що не в «чарівних паличках», а саме в нас, в нашому тілі, в наших виборах — наші особисті «дари».
Завдяки “Невидимим дарам” ви зможете:
- відновити зв’язок зі своїм тілом;
- адаптуватися до нових речей;
- навчитися говорити “ні”;
- повернути відчуття контролю;
- відчути кордони свого тіла;
- навчитися підтримувати та заспокоювати себе.
Авторка ідеї, відома українська психологиня Світлана Ройз коментує:
“Чим більше ми та наші діти будемо відчувати своє тіло, вміти розрізняти та витримувати різні тілесні відчуття та емоції, тим легше нам буде впоратись зі стресовим навантаженням та опрацювати травматичний досвід.
У грі ми працюємо одночасно на кількох рівнях – тілесному (до кожного «дару» пропонується рух, вправа на напруження, розслаблення — розтягування м’язів, вигук чи доторк), думок та переконань, а ще пропонується ресурсна римовка з «активізацією» дару.
Наша задача – допомогти дитині відчути силу, повернути стійкість, щоб вона могла витримати навантаження емоціями, і змінювати та обирати нову поведінку та реакцію.”
Як грати?
У грі є два шаблони — фігурки дівчинки та хлопчика, на які можна надягати 13 «підсилювачів» дарів. Вони різні: хвости, крила, ріг єдинорога, лапки й ратиці, хутро, кігті, зуби, очі, вуха, серце. Клапани цих елементів слід просунути в спеціальні прорізи навколо зображень фігурок, щоб вони добре трималися.
А далі потрібно роздивитися ці “оновлення” й уявити себе з підсиленими, чарівними властивостями тіла. Уява, підкріплена простими кумедними вправами, вигуками та “чарівним” віршованим рядком-примовкою, допоможе через дію “розбудити” внутрішні сили, глибоко їх відчути, закріпити в тілі, але при цьому залишити все невидимим, секретним для зовнішнього світу.
В інструкції є опис, як грати зі своєю дитиною, як використовувати в індивідуальній терапії, або ж як руханку для груп дітей чи як окремий практикум. Можна роздрукувати і грати офлайн, а можна просто завантажити картки на телефон та працювати онлайн.
Гра доступна до безоплатного завантаження та друку тут
Над проєктом працювали:
- авторка Світлана Ройз;
- редакторка Тетяна Стус;
- дизайнери Роман та Олена Марчишини;
- ілюстраторка Інна Черняк.
Гру створено в межах програми «Безпечна школа», що впроваджується Фондом Східна Європа. Фінансова підтримка – Фонд Євразія.